Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lotos zniknie z Malborka

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. A to oznacza, że wkrótce znane logo, kojarzone z Gdańskiem i Pomorzem, zniknie ze stacji paliw.

By przejąć Lotos, PKN Orlen musi m.in. sprzedać 30 procent udziałów w rafinerii Lotos w Gdańsku i odsprzedać 389 stacji benzynowych Lotosu, czyli prawie 80 procent z nich.

- Przed nami dekady inwestowania w nowe technologie, w transformację energetyczną w której "powiększony" Orlen jest kluczowym podmiotem - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości, na której przedstawiciele rządu i Orlenu ogłosili decyzję Komisji Europejskiej. - Żeby konkurować z największymi potrzeba skali. Przez takie połączenia tworzą się też dodatkowych możliwości wygenerowania dodatkowej synergii - mówił premier, zastrzegając że miejsca pracy związane dotychczas z Lotosem, nie zostaną zlikwidowane.

- Dostęp do paliw po konkurencyjnych cenach jest równie ważny dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów. Możemy zatwierdzić dzisiaj proponowane przejęcie Lotosu przez PKN Orlen, bo wyczerpująca lista zobowiązań zaproponowana przez PKN Orlen zapewni, że odpowiednie polskie rynki pozostaną otwarte i konkurencyjne oraz że połączenie nie spowoduje wzrostu cen ani mniejszego wyboru paliw i produktów powiązanych dla przedsiębiorstw i konsumentów w Polsce i Czechach - powiedziała wiceprzewodnicząca komisji Margrethe Vestager, odpowiedzialna za politykę konkurencji.

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
janek
janek 16.07.2020, 12:41
Bzdura i kłamstwo. Lotos nie zniknie, tylko ta stacja zmieni nazwę, na Orlen. Tak się dzieje, gdy firma zostanie sprzedana innej firmie. Dlaczego wprowadzacie czytelników w błąd? Ciekawe, jak dziś nazywa się Malborska Fabryka Wentylatorów? Czy nie jest to Nyborg Mawent SA? A zakład nadal jest w tym samym miejscu, prawda? Ach usłużni dziennikarze!
Adam
Adam 17.07.2020, 09:23 (odpowiedź do janek)
czyli Lotos zniknie
Tom
Tom 16.07.2020, 13:48 (odpowiedź do janek)
80% stacji Lotos Orlen musi sprzedać innej firmie, żeby nie było monopolu. Pewnie będą chcieli je sprzedać MOL - węgierska firma, bo zachód jest zły.
Nemo
Nemo 16.07.2020, 16:02 (odpowiedź do Tom)
W ramach odszkodowania za mniejszą tacę w okresie pandemii za symboliczną złotówkę kupi je KK.