Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  • Wydanie nr 223/2020
  • 16 lipca 2020, 10:04
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. fot. KPP Malbork
We wtorek policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Szkole Łacińskiej w Malborku. Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom tajniki policyjnej służby oraz promowali wśród najmłodszych zasady bezpiecznego wypoczynku letniego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

Malborscy policjanci w trosce o najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego. W tym roku, z uwagi na panujący stan epidemii w Polsce, spotkania z dziećmi były utrudnione, ale funkcjonariusze wykorzystują każdą możliwą sytuację, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa.

 

 

 

 

We wtorek, 14 lipca br. dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z malborskiej komendy, odwiedzili uczestników półkolonii organizowanych przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, czym mundurowi zajmują się na co dzień i pokazali najmłodszym, w jaki sposób zabezpiecza się ślady kryminalistyczne. Każdy chętny uczestnik mógł na pamiątkę odcisnąć ślad swojej dłoni. Policjanci przypomnieli również najmłodszym o bezpieczeństwie podczas wakacji zarówno w mieście, jak i poza nim. Funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiali z dziećmi o zasadach, jakie należy przestrzegać podczas spędzania czasu wolnego nad akwenami wodnymi. Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali uczestnikom opaski odblaskowe.

 

 

 

 

Policjanci z malborskiej komendy będą przez całe wakacje realizować spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy będą spędzać letni wypoczynek na terenie powiatu, żeby porozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw.

Bo szczęśliwe wakacje, to bezpieczne wakacje.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.