Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 267/2020
  • 13 lipca 2020, 15:15
  • KPP/KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki” – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Strażacy gasili pożar altany ogrodowej, trawy i wagonu. Poza tym usunęli przewrócony konar drzewa i gniazdo pszczół, a także plamy oleju z jezdni oraz pomogli PRM, a także innym służbom ratunkowym w otwarciu mieszkania. Ratownicy interweniowali w zalanym wodą mieszkaniu, uratowali uwięzionego gołębia, a także zabezpieczyli miejsca dwóch wypadków drogowych (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30918,krolewo-po-akcji-reanimacyjnej-kierowca-zabrany-do ) oraz miejsca zawalenia się dachu, który przygniótł mężczyznę (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30947,borety-podczas-prac-rozbiorkowych-betonowy-dach-pr ).

 

 

 

 

Policjanci z malborskiej drogówki podczas weekendu przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pn. „Alkohol i Narkotyki”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Kontrole miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas tych działań przebadali prawie 600 kierowców. Dwóch z nich zostało zatrzymanych i straciło prawo jazdy. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Podczas działań mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz wystawili 16 mandatów karnych za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, m.in. za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Kierowcy pod wpływem narkotyków.

W nocy z piątku, 10 lipca br. na sobotę, 11 lipca br. w Nowym Stawie policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo. Po zbadaniu 26 - letniego kierowcy okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale kierował autem pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze przeszukali kierowcę i jego pojazd. Przy mężczyźnie znaleziono zawiniątka z suszem roślinnym i białym proszkiem. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie narkotestem i okazało się, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. 26 - latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę, 12 lipca br. na terenie Malborka. Badanie 33 - letniego kierowcy kontrolowanego osobowego Opla wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany. Podczas przeszukania policjanci w ubraniu mężczyzny znaleźli woreczki z marihuaną.

 

 

 

 

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku na 500 – lecia.

W piątek, 10 lipca br. w Malborku na ulicy 500 - lecia około godziny 17 doszło do wypadku drogowego. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi 18 - letni mężczyzna, jadąc w kierunku centrum miasta, chciał ominąć zaparkowany na jezdni samochód. Młody kierowca nie zauważył, że wcześniej zaczął wyprzedzać go motocyklista. 58 - letni kierowca jednośladu, żeby uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił, stracił panowanie nad pojazdem i wraz z motocyklem przewrócił się. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierujących – obaj byli trzeźwi. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mundurowi zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Teraz śledczy szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz Dyżurny SKKP Malbork

KPP/KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.