Wydanie nr 27/2021, Środa 27.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po Malborku będą jeździły autobusy elektryczne. Podpisano w końcu umowę na ich zakup.

  • Wydanie nr 27/2021
  • 10 lipca 2020, 10:39
  • UM Malbork
  • Wiadomości
Po Malborku będą jeździły autobusy elektryczne. Podpisano w końcu umowę na ich zakup. fot. UM Malbork
Długo oczekiwana umowa w końcu została podpisana. Autobusy elektryczne pojawią się na ulicach Malborka już w pierwszej połowie 2021 r.

 

W czwartek, 9 lipca br. podpisana została umowa na zakup sześciu 12 - metrowych autobusów elektrycznych za kwotę prawie 14 mln. zł. Umowę pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacji w Malborku a firmą SOLARIS BUS & COACH S.A. podpisali Prezes MZK, Małgorzata Zemlik i Dyrektor Sprzedaży Regionu Północnego, Adam Milewski. Malbork jest jednym z pierwszych beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach umowy zawartej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Oprócz naszego miasta dofinansowanie otrzymało jeszcze 12 beneficjentów. Malbork znalazł się w towarzystwie takich miast, jak Kraków, Gdynia, Szczecin, Poznań, Zielona Góra, Sosnowiec, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Radom, Opole, Piła oraz Kędzierzyn Koźle. System ładowania akumulatorów do autobusów zapewni konsorcjum firm Ekoenergetyka -Polska Sp. z o.o. i  WESTA BUILDING Sp. z o.o., z którym MZK zawarło umowę na kwotę 1.716.711,60 zł. brutto na zakup 5 ładowarek do autobusów. 

 

 

 

 

Całkowity koszt projektu wynosi 19.670.776,82 zł, z czego 85%, tj. 13.812.746,58 zł zostanie dofinansowane ze  środków unijnych w wyniku zawartej przez MZK umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, w ramach projektu „Elektryfikacja komunikacji miejskiej w Malborku”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020, Priorytet VI: „Rozwój nisko emisyjnego transportu zbiorowego w miastach” w Działaniu 6.1 „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach”. Autobusy wraz z systemem ładowania pojawią się na ulicach Malborka w I półroczu 2021 r. i będą obsługiwały linię nr 1 i linię nr 6. Ładowarki usytuowane zostaną przy pętli autobusowej na Piaskach oraz przy Cmentarzu Komunalnym.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miasta Malborka

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.