Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Okradli listonosza - długo nie cieszyli się łupem.

  • Wydanie nr 19/2021
  • 8 lipca 2020, 13:42
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Okradli listonosza - długo nie cieszyli się łupem. fot. zdjęcie poglądowe
W sobotę kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży pieniędzy listonoszowi. Do przestępstwa doszło dzień wcześniej w jednej z miejscowości w powiecie nowodworskim. Operacyjni bardzo szybko wytypowali sprawców. Okazało się, że podejrzanym w tej sprawie jest 27-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego wraz ze swoją 34-letnią partnerką. Teraz obydwoje odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

 

W piątek, 3 lipca br. dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w powiecie nowodworski został okradziony listonosz. Sprawcy, wykorzystując sytuację, zabrali z samochodu pieniądze. Na miejsce został od razu skierowany patrol policji, który sprawdził teren i rozmawiał z mieszkańcami. Kryminalni od razu zaczęli typować sprawców. Już następnego dnia w powiecie sztumskim, w jednym z wynajętych domków, funkcjonariusze zatrzymali znanych im z dotychczasowej pracy 27-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego oraz jego 34-letnią partnerką. W trakcie przeszukania zajmowanego przez nich domku, policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyzna przyznał się, że narkotyki należą do niego.

 

 

 

 

Pracując nad sprawą funkcjonariusze zdobyli informację, że po dokonanej kradzieży pieniędzy sprawcy uciekli, część pieniędzy wydali na zakupy i zakwaterowali się w jednym z domków w sąsiednim powiecie, gdzie po krótkiej chwili zostali zatrzymani. Mundurowi odzyskali część pieniędzy i zabezpieczyli samochód należący do 27-latka. Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W poniedziałek, 6 lipca br. Prokuratura Rejonowa w Malborku wystawiła wobec 34-latki postanowienie o oddaniu jej pod dozór Policji. We wtorek, 7 lipca br. sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

 

 

 

Informację przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.