Wydanie nr 19/2021, Wtorek 19.01.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Poznaj zwycięzców gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”.

  • Wydanie nr 19/2021
  • 3 lipca 2020, 14:30
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
Nowy Staw. Poznaj zwycięzców gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”. fot. UM Nowy Staw
Wieś Mirowo oraz zagroda rolnicza państwa Wiolety i Tomasza Loryś z Nidowa zostali laureatami gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”. Zwycięzcy otrzymali nominację do powiatowego etapu konkursu i będą w nim reprezentowali gminę Nowy Staw.

 

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowany jest przez samorząd województwa pomorskiego przy współudziale gmin i powiatów. Co roku nagradzane są sołectwa i mieszkańcy w dwóch kategoriach: „Wieś” i „Zagroda”. Etap gminny jest pierwszym. W następnej kolejności wybrane zostaną najpiękniejsze wsie i zagrody w powiatach, a na koniec w województwie pomorskim.

- „Serdecznie gratuluję mieszkańcom Mirowa oraz państwu Loryś wygrania gminnego etapu konkursu - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Nie chodzi w nim jedynie o przygotowanie wsi czy zagrody na czas oceny konkursowej. Komisja zwracała uwagę przede wszystkim na zaangażowanie, całoroczną, systematyczną pracę na rzecz estetyki i porządku we wsi oraz na prywatnej posesji. Pod tym względem laureaci są przykładami do naśladowania.

 

 

 

 

Do tegorocznej edycji konkursu, który został przeprowadzony przez Urząd Miejski w Nowym Stawie, przystąpiło dziesięć wsi oraz właściciele pięciu zagród. W kategorii „Wieś” na podium stanęły odpowiednio: Mirowo, Trępnowy oraz Nidowo. Równorzędne wyróżnienia otrzymały wsie: Brzózki, Laski, Lipinka, Lubstowo, Myszewo, Pręgowo Żuławskie i Tralewo.

W kategorii „Zagroda” pierwsze miejsce zajęli Wioleta i Tomasz Loryś z Nidowa, drugie ex aequo pani Agnieszka Rafał z Pręgowa Żuławskiego oraz państwo Małgorzata i Krzysztof Sienniccy z Lubstowa. Na trzecim stopniu podium stanęli ex aequo pani Barbara Piątkowska z Tralewa oraz pan Bogdan Kwiatkowski z Brzózek.

- Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania podczas oceny kandydatur, ponieważ wszystkie wsie oraz mieszkańcy wkładają wiele pracy, by ich najbliższe otoczenie oraz zagrody wyróżniały się na tle innych. Każde sołectwo i zagroda są wyjątkowe, ale tylko jednej z nich mogliśmy przyznać tytuł najpiękniejszej i nominować do etapu powiatowego, który przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Malborku - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Wszystkim gratulujemy i informujemy, że wręczenie nagród uczestnikom etapu gminnego nastąpi 6 wrześniu po uroczystej mszy świętej z okazji dożynek gminnych w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.

 

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

 

 

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Inż. rolnik
Inż. rolnik 03.07.2020, 14:56
………………………………..TV PIS nie oglądam, Disco Polo nie słucham, małpek nie piję, 500plus nie biorę, na PIS nie głosuję. Czego i państwu serdecznie życzę!