Wydanie nr 27/2021, Środa 27.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci na straży reżimu sanitarnego w komunikacji miejskiej.

  • Wydanie nr 27/2021
  • 1 lipca 2020, 15:24
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 11 komentarzy
Policjanci na straży reżimu sanitarnego w komunikacji miejskiej. fot. KPP Malbork
Malborscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Od wtorku mundurowi wraz z pracownikami MZK rozpoczęli akcję wzmożonych kontroli w autobusach miejskich. Funkcjonariusze sprawdzali, czy w transporcie publicznym przestrzegane są wprowadzone nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i w trosce o nasze zdrowie, bezwzględnie wszyscy muszą stosować się do nakazanych przepisami w tym zakresie ograniczeń.

 

Od początku pandemii COVID-19 funkcjonariusze z malborskiej komendy poprzez różnego rodzaju działania prowadzą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci oprócz swoich codziennych zadań, przeprowadzają akcje kontrolno - profilaktyczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat panującego zagrożenia. Kolejne takie działania rozpoczęły się we wtorek, 30 czerwca br. w autobusach miejskich. Mundurowi wraz z pracownikami MZK kontrolowali, czy pojazdy transportu publicznego są przygotowane do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy pasażerowie przestrzegają nałożonych obostrzeń. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zwłaszcza utrzymywaniu dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. „Zapominalskim” zwracano uwagę i wręczano maseczki ochronne. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, akcja będzie kontynuowana przez kilka kolejnych dni i cyklicznie powtarzana.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jacek
Jacek 02.07.2020, 10:00
1. Maseczki nie chronią przed tym wirusem co powiedział minister Szumowski
2. Policja niech zajmie się pilnowaniem porządku w Malborku A nie depresją mieszkańców
3. Pewnie chodzi o podratowanie budżetu i każdy policjant musi wypisać kilka mandatów żeby dostać premię
4. Rozporządzenie rady ministrów z 19.06 mówi że nie wszyscy muszą nosić te śmieszne kagance i nawet nie trzeba mieć zaświadczenia wystarczy oświadczenie ustne
Student
Student 02.07.2020, 07:23
……………………………….jak @ Sasin czy Ardanowski zabiera się za zorganizowanie czegokolwiek czy zapowiada coś tam np. /Stadniny czy powrót PGR/ - to jestem spokojny o wynik i dlatego śpię spokojnie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.07.2020, 20:56
A może niech sami najpierw zaczną je nosić.
Olo
Olo 01.07.2020, 19:06
A co z sklepami typu Biedronka, Kaufland itp.? Kiedy w końcu ktoś zrobi z tym porządek?
Ioi
Ioi 01.07.2020, 20:11 (odpowiedź do Olo)
Dzwoń do urzędu tam pomagają
Ola
Ola 01.07.2020, 18:39
Najlepsze jest to, że jedzie dwóch policjantów w radiowozie, są to osoby obece dla siebie i nie mają maseczek. Dostaną mandat?
Gość
Gość 01.07.2020, 23:31 (odpowiedź do Ola)
To dzwoń i konfidentuj... Daj się zakuć w maseczkę... A władza nadal będzie robić z takimi co chce a na wiecach wyborczych totalny luz bez maseczek bez odległości... Ludzie nie widzicie że to ściema... Gdzie jest sens skoro pracuję z Kowalskim i Nowakiem 8 godzin blisko siebie bez maski jak wy wszyscy z swoimi współpracownikami.wracamy do domu do żon meczów i starszych rodziców z którymi spędzamy resztę dnia bez masek a ja później widzę się z nimi w sklepie i mam zakładać maskę? Ja nie widzę sensu. Porozmawiajcie z kimś kto przeżył wirusa mamy już kilku w mieście. Oni też wam powiedzą że wielka ściema i drugi raz nie dadza się w to wrobić. Wiele firm odszkodowawczych odmawia odszkodowania jeśli przyczyną zgonu jest covid. - od cała tajemnica komu się opłaca taka przyczyną zgonu. A jest ich więcej na pewno. Nie zastanowiło was że odkrywają wirusa w plemionach najgłębszej Afryki lub Amazonii? Skąd tam? Ale jakoś żyją... A
Gość
Gość 01.07.2020, 23:33 (odpowiedź do Gość )
"Żon i mężów" znaczy się ;)
Gość
Gość 02.07.2020, 08:09 (odpowiedź do Gość )
to odpowiedź do OLO nie OLA :)