Wydanie nr 26/2021, Wtorek 26.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

1,5 – roczne dziecko wypadło z wózka pod opieką pijanej matki.

  • Wydanie nr 26/2021
  • 24 czerwca 2020, 09:05
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
1,5 – roczne dziecko wypadło z wózka pod opieką pijanej matki. fot. pomorska.policja.gov.pl
W sobotę wieczorem policjanci interweniowali wobec dwóch kobiet, które mając po ponad dwa promile alkoholu w organizmie, opiekowały się czwórką dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Matka z córką były tak pijane, że nie były w stanie zająć się dziećmi. Najmłodsze, według świadków, dwukrotnie miało wypaść z wózka. Dzieci były przegrzane od słońca i głodne. Kobiety zostały zatrzymane, trójka dzieci trafiła pod opiekę MOPR-u, najmłodsza dziewczynka z powodu upadku i poparzeń pierwszego stopnia trafiła do szpitala. Zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała matka dzieci. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również matka 23 - latki, 45 - letnia kobieta, która miała pod swoją opieką 9 - letnią córkę. Za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 20 czerwca br. wieczorem policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zostali zaalarmowani przez obsługę jednej z restauracji o tym, że w lokalu przebywają dwie kobiety, które są pijane i mają pod swoją opieką czwórkę dzieci. Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka, a kobiety nie były w stanie się nimi zająć. Na miejsce pilnie przyjechali policjanci z ogniwa interwencyjnego oraz dzielnicowi, którzy zatrzymali mieszkanki Ełku, 45 - letnią kobietę oraz jej 23 - letnią córkę. Młodsza miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a jej matka ponad 2 promile. Kobiety miały opiekować się czwórkę swoich dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Dzieci były głodne i przegrzane, a policjanci dali im soki i swoje jedzenie. Zajęli również ich uwagę na czas trwania interwencji wobec kobiet, dając im policyjne upominki.

 

 

 

 

Policjanci od razu, po krótkiej rozmowie z dziećmi oraz z uwagi na informację o wypadnięciu z wózka najmłodszego z nich, zdecydowali o wezwaniu na miejsce załogi karetki pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza 1,5 - roczna dziewczynka z oparzeniami pierwszego stopnia została odwieziona do szpitala, w którym nadal pozostaje na obserwacji. Pozostałą trójkę dzieci policjanci odwieźli pod opiekę fachowców z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, w którym pozostały do czasu odebrania ich przez członków rodziny.
 

 

 

 

Policjanci nietrzeźwe kobiety doprowadzili do komisariatu i zatrzymali w policyjnym areszcie. 23 - latka i jej 45 - letnia matka w poniedziałek, 22 czerwca br. zostały przesłuchane i usłyszały zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia swoich dzieci. Policjanci materiały w tej sprawie przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobiety swoim zachowaniem naraziły swoje dzieci na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowiedzą za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 Widzisz pijanych rodziców - zgłoś to! Ważne jest, aby każdy, kto zauważy nietrzeźwych opiekunów, od razu zgłaszał takie sytuację na policję, straż miejską czy poprzez telefon zaufania do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę.

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.