Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyjątkowy Dzień Dziecka w gminie Malbork.

  • Wydanie nr 197/2020
  • 2 czerwca 2020, 12:29
  • UG Malbork
  • Wiadomości
Wyjątkowy Dzień Dziecka w gminie Malbork. fot. Urząd Gminy Malbork
1 czerwca jest świętem nas wszystkich. Każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, które – jak radzą specjaliści – musimy pielęgnować. A kiedy dbać o nie bardziej, niż w Międzynarodowy Dzień Dziecka? Z tego założenia wyszli Wójt Gminy Malbork, Marcin Kwiatkowski wraz z radnymi i postanowili urozmaicić ten szczególny dzień najstarszym dzieciom, jakie znają.

 

Wszystkie brzdące lubią niespodzianki, dlatego utrzymywaliśmy całą akcję w największej tajemnicy. Dzięki wsparciu wolontariuszy z Koła Aktywnych przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, zdołaliśmy zaskoczyć i wywołać uśmiech na twarzach naszych seniorów (najstarsza pani miała 94 lata!). Wychowankowie, Karol Mulik i Karol Zakrzewski pod opieką Wojciecha Różanowskiego i Tomasza Kozdęby odwiedzili piętnaścioro osób z terenu całej gminy, wręczając im prezenty przygotowane przez firmę Sanofi i PCK Malbork. Ten drobny gest – jak relacjonowali wychowankowie – każdorazowo pozwalał rozbudzić w obdarowanych na nowo ich wewnętrzne dzieci. Mimo zmarszczek na twarzach, siwych włosów i nierzadko lasek w rękach, ich oczy świeciły się jak pięciolatkom, co wyzwalało historie z najmłodszych lat, których chłopcy z zainteresowaniem wysłuchiwali.

 

 

 

 

 

Dla seniorów był to dzień powrotów do dzieciństwa, natomiast wolontariusze, prócz litrów wypitej herbaty, nabyli ciekawych doświadczeń, wysłuchali interesujących historii i zapisali na swoim koncie kolejne dobre uczynki. Dziękujemy przede wszystkim chłopcom i ich wychowawcom za zaangażowanie w tę wyjątkową akcję, a naszym najstarszym mieszkańcom życzymy kolejnych stu lat dzieciństwa!

 

 

 

 

 

Informacja prasowa i zdjęcia Urzędu Gminy Malbork

UG Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.