Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Służba Więzienna szyje maseczki dla najbardziej potrzebujących. Część z nich trafi do Nowego Stawu.

  • Wydanie nr 184/2020
  • 1 czerwca 2020, 10:01
  • mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
  • Na sygnale
Służba Więzienna szyje maseczki dla najbardziej potrzebujących. Część z nich trafi do Nowego Stawu. fot. mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
Od 30 maja br. wszedł w życie kolejny duży etap znoszenia obostrzeń. Najważniejsza zmiana dotyczy obowiązku zasłaniania ust i nosa. Noszenie maseczek w przestrzeni otwartej nie jest obowiązkowe, jednak Służba Więzienna w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga nie zaprzestaje szycia. W sklepach, środkach komunikacji publicznej i kościołach maseczki nadal będą obowiązkowe, a przezorni kierownicy placówek pomocowych, obawiając się potencjalnego jesiennego powrotu zachorowań, cały czas chętnie korzystają z oferowanej pomocy. Dlatego Służba Więzienna nie ustaje w pracy na rzecz najbardziej potrzebujących.

 

Resocjalizacja przez pracę ma znaczenie, dlatego w ramach opracowanego programu readaptacji społecznej osadzeni z Zakładu Karnego w Sztumie uszyli maseczki, które w czwartek, 28 maja br. zostały przekazane do Sztumskiego Centrum Kultury. Tego samego dnia, 300 maseczek uszytych przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim trafiło do Domu Pomocy Społecznej. To odpowiedź na potrzeby placówki, której podopieczni są najbardziej narażeni na skutki zakażenia koronawirusem. W najbliższym czasie funkcjonariusze Zakładu Karnego w Malborku przekażą 2000 maseczek na rzecz Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej

mjr Marek Stuba, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.