Wydanie nr 268/2020, Czwartek 24.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dworzec Roku 2020 - wybieramy przyjazne i najlepsze dworce kolejowe w Polsce.

  • Wydanie nr 268/2020
  • 25 maja 2020, 13:34
  • Fundacja ProKolej
  • Wiadomości
Dworzec Roku 2020 - wybieramy przyjazne i najlepsze dworce kolejowe w Polsce. fot. Fundacja ProKolej
Wystartowała trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku”, promującego pozytywne oblicze kolei. Organizowany jest przez Fundację Grupy PKP i Fundację ProKolej. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepiej ocenianych przez użytkowników dworców kolejowych w Polsce, a także zebranie i propagowanie dobrych praktyk w obsłudze podróżnych oraz promowanie dworców nowoczesnych i funkcjonalnych. Na oddanie głosu mamy czas do 20 lipca br.

 

Pierwszy etap konkursu polega na zgłoszeniu dworców, dzięki formularzowi znajdującemu się na stronie dworzec-roku.pl. Regulamin konkursu obejmuje czynne dworce kolejowe, na co dzień otwarte dla podróżnych. Jednak największe szanse na nominacje do grona finalistów mają przede wszystkim te, które przeszły przemianę i dzięki temu stanowią wzór do naśladowania. Równolegle z formularzem nominacji pojawią się również pytania o najważniejsze cechy przyjaznego dworca kolejowego i subiektywną listę priorytetów w tym zakresie.

– „Tegoroczny konkurs dworcowy obejmuje nie tylko zebranie propozycji i wybór najbardziej wartościowych obiektów obsługi podróżnych, ale również sondaż odnośnie potrzeb i oczekiwań ich użytkowników. Docelowo elementem naszej inicjatywy ma być katalog dobrych praktyk, pomocnych przy projektowaniu i modernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz definiowaniu standardów obsługi podróżnych” – mówi dr Jakub Majewski z Fundacji Pro Kolej.

 

 

 

 

 

 

Po zamknięciu etapu zgłoszeń przeprowadzone zostaną audyty, które pozwolą zweryfikować zgłoszenia. W rezultacie powstanie lista dziesięciu dworców - finalistów konkursu, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego Jury, drugi w głosowaniu internautów.

– „Poprzez organizację konkursu chcemy pokazać, że polska kolej się zmienia, polska kolej chce się zmieniać, chce być otwarta na ewolucję między innymi poprzez inwestycje w dworce. Kolejarze chcą być otwarci na innowacje technologiczne. Jesteśmy otwarci na dialogi i chcemy żeby kolej była jeszcze bardziej nowoczesna i otwarta na pasażerów” – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

 

W jaki sposób można zagłosować?

Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy, wraz z ankietą są dostępne na stronie: www.dworzec-roku.pl

 

 

 

 

 

 

Informacje przekazała: Karina Pietrak, Fundacja ProKolej

 

 

Fundacja ProKolej
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.