Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nastoletni oszust metodą „na policjanta” złapany na gorącym uczynku.

  • Wydanie nr 184/2020
  • 22 maja 2020, 13:10
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Nastoletni oszust metodą „na policjanta” złapany na gorącym uczynku. fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, którego podejrzewali o próbę oszustwa metodą „na policjanta''. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, dzięki współpracy mundurowych z czujnym pracownikiem banku. Kryminalni zatrzymali 19-latka, gdy odebrał kopertę z oszczędnościami od 67-latka. Śledczy dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi takimi oszustwami na terenie Tczewa. W czwartek prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dwóch oszustw, usiłowania kolejnego oraz posiadania narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Aktywna współpraca policjantów i pracowników banków na terenie powiatu tczewskiego przekłada się na skuteczną walkę z przestępcami usiłującymi wyłudzić pieniądze od seniorów. Dzielnicowi podczas spotkań z bankowcami, przekazują im ulotki, informując jednocześnie, aby ci zwracali uwagę na sytuacje, w których starszy człowiek mógł być nagabywany przez przestępców do wypłaty swoich oszczędności. Do takiej sytuacji doszło we wtorek, 19 maja br. po godzinie 14 na terenie Tczewa. W tym czasie tczewscy policjanci zostali zaalarmowani przez pracownika jednego z banków o podejrzeniu, że klient może być ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kryminalni błyskawicznie opracowali plan działania i pojechali do banku. Funkcjonariusze udzielili instruktażu 67-letniemu mężczyźnie, który po wyjściu z placówki przekazał kopertę sprawcy oszustwa. Aby nie narażać pieniędzy pokrzywdzonego, do koperty trafiły ulotki. Oszust był jednak przekonany, że w środku znajduje się 53 tysiące złotych. 19-latek, gdy tylko odbierał kopertę, został natychmiast zatrzymany przez kryminalnych.

 

 

 

 

 

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi podczas przeszukania mężczyzny znaleźli w jego odzieży marihuanę, którą zabezpieczyli. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi takimi samymi przestępstwami. Według policyjnych ustaleń do tych zdarzeń doszło w zeszłym tygodniu na terenie miasta, gdzie osoby starsze zostały oszukane metodą „na policjanta” i straciły pieniądze.

 

 

 

 

W czwartek, 21 maja br. mężczyzna został przesłuchany przez śledczych. Prokurator przedstawił zatrzymanemu 19-latkowi zarzuty dwóch oszustw, usiłowania kolejnego oszustwa oraz posiadania narkotyków. Sąd Rejonowy w Tczewie zastosował wobec zatrzymanego mieszkańca powiatu wołomińskiego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności działalności przestępczej zatrzymanego mężczyzny.

 

 

 

Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie informują przez telefon o swoich działaniach, nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie pytają o sumę posiadanych oszczędności oraz miejsca ich przechowywania, nie proszą o podanie numerów kont bankowych czy też haseł, nie proszą o przelanie pieniędzy na wskazane konta bankowe, a także nie proszą o zaciągnięcie kredytu.

 

 

 

 

 

Informacja, zdjęcia i wideo: KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZLK PDW
ZLK PDW 22.05.2020, 17:57
pdwpdw