Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmarł Ryszard Zapolski - Downar, lokalny budowniczy, działacz i filantrop.

Zmarł Ryszard Zapolski - Downar, lokalny budowniczy, działacz i filantrop. fot. Jan Zapolski - Downar
W wieku 82 lat odszedł Ryszard Zapolski-Downar, dyrektor Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego w Malborku, radny miasta Malborka II kadencji, członek zarządu MOP Pomezania Malbork.

 

W piątek, 15 maja br. w wieku 82 lat zmarł Ryszard Zapolski-Downar, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej, dyrektor Przedsiębiorstwa Budownictwa Rolniczego w Malborku w latach 1975-199, radny miasta Malborka II kadencji (1994-1998), członek zarządu MOP Pomezania Malbork w latach 2002-2012. Odszedł lokalny patriota, związany praktycznie przez całe swoje życie zarówno z miastem Malbork, jak i powiatem malborskim. Jako dyrektor PBRol nadzorował budowę tak charakterystycznych budynków w powiecie, jak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, budynek obecnej Szkoły Muzycznej, osiedla mieszkaniowe w dzielnicy Południe czy przy ulicy Wilczej.

 

 

 

 

 

 

Przede wszystkim jednak odszedł ukochany Mąż, Ojciec, Brat i Dziadek – osoba, dla której najważniejsza była zawsze rodzina oraz jej pomyślność. Pomoc drugiemu człowiekowi oraz przyzwoitość były dla niego najcenniejszymi wartościami, którymi kierował się przez całe swoje życie prywatne i zawodowe. Nigdy nie odmówił nikomu pomocy i rady, a dla rodziny stanowił niezastąpiony element. Był dla niej wzorem do naśladowania, którego nie sposób będzie zapomnieć, bo człowiek nie znika, dopóki się o nim pamięta oraz gdy widać jego dziedzictwo i czyny.

 

 

 

 

 

 

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w czwartek, 21 maja br. o godzinie 13 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku. Różaniec zostanie odmówiony pół godziny wcześniej.

 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: Jan Zapolski - Downar

Jan Zapolski - Downar
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Odeszli †