Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku tylko 15 % rodziców deklaruje chęć oddania dzieci do przedszkola.

Po długim weekendzie majowym, niektóre wprowadzone wcześniej ograniczenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce zostały zniesione. Dzięki temu można zrobić zakupy w galerii handlowej, pójść do biblioteki czy przenocować w hotelu. Od 6 maja br. otwarte zostały oddziały przedszkolne i żłobki, przy czym ostateczną decyzję w kwestii, czy dana placówka będzie czynna podejmują samorządy przy współpracy z powiatowymi służbami sanitarnymi. Zarówno w Malborku, jak i na terenie gminy Malbork placówki przedszkolne i żłobek nie będą czynne.

 

Urząd Miasta Malborka do 4 maja br. przeprowadził konsultacje z dyrektorami placówek mu podległych. Przed otwarciem tych placówek podjęte muszą być działania zmierzające do zmian organizacji ich pracy związanych m.in. z ograniczeniem liczby dzieci czy pomieszczeń. Wszystko to ma na celu zapewnienie bezpiecznych warunków pobytu w nich zarówno dzieci, jak i pracowników.

 

 

 

 

 

Do 8 maja br. placówki zamknięte.

Urząd Miasta Malborka podjął jednak decyzję, że do 8 maja br. nie będzie możliwe wznowienie działalności żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, ponieważ trzeba je odpowiednio przygotować na przyjęcie dzieci.
W komunikacie malborskiego magistratu czytamy, że „najbliższy tydzień dyrektorzy jednostek organizacyjnych będą przygotowywali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa na terenie placówek i podejmowali wszelkie inne działania organizacyjne, zgodnie z opublikowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. wytycznymi przeciwepidemicznymi”. Oznacza to, że znacznie ograniczona zostanie liczebność dzieci w grupach. W jednej grupie będzie mogło przebywać 12 dzieci.

 

 

 

 

 

Tylko 15 % rodziców chce oddać dzieci do przedszkola.

- „Dyrektorzy żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Malbork zebrali od rodziców informacje na temat wznowienia działalności poszczególnych placówek. Z pozyskanych od nich informacji wynika, że tylko 15% rodziców chce skorzystać z wznowienia działalności placówki, 5 % rodziców nie podjęło jeszcze decyzji, a aż 80% rodziców deklaruje, że nie chce jeszcze skorzystać z wznowienia działalności placówki” - czytamy dalej w komunikacie.

 

A jakie jest państwa zdanie na ten temat?

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Agnieszka
Agnieszka 06.05.2020, 15:38
To nie o to chodzi, że nie chcą posłać dzieci. Pewnie głosy rozkładały by się zupełnie inaczej, gdyby rodzice mogli posłać swoje dzieci do PRZEDSZKOLA, a nie "przechowalni" bez zajęć dydaktycznych, bez zabawek, za to z ciągłym odkażaniem, dezynfekowaniem. Rozumiem, częste wietrzenie, częste mycie rąk...ale nie jakieś absurdy, że dziecko obok dziecka być nie może, czy, że do pani nie może podejść...
Malborżanka
Malborżanka 06.05.2020, 14:44
Jak dwoje rodziców pracuje to naprwno z chęcią by posłał dziecko do przedszkola czy szkoły.