Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowcy na podwójnym gazie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Kierowcy na podwójnym gazie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 19 interwencji. Strażacy gasili 8 pożarów, w tym czterokrotnie trawy, śmieci, snopka siana, balotów słomy, a także samochodu oraz budynku mieszkalnego w Tralewie (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30257,w-wyniku-pozaru-domu-w-tralewie-jedna-osoba-straci ). Ratownicy zabezpieczyli uszkodzony dach, usunęli z jezdni plamę oleju oraz rozsypane kamyki, a także pomogli otworzyć mieszkanie i sprawdzili pomieszczenia, w których podejrzewano ulatniający się tlenek węgla. Strażacy uratowali uwięzioną sarnę oraz zabezpieczyli miejsce dwóch wypadków drogowych (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30259,pijana-uderzyla-osobowka-w-autobus-pasazerke-zabra oraz http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30266,zderzenie-osobowki-ze-skuterem-na-dk22-dwie-osoby- ).

Ochotnicy ze straży pożarnej z naszego powiatu przyłączyli się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emitują specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu. W ostatnim tygodniu rozgłaszali komunikaty 2 razy.

 

 

 

 

 

Policjanci z malborskiej komendy podczas minionego weekendu pracowali przy dwóch wypadkach drogowych oraz kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Dwóch kierowców biorących udział w tych zdarzeniach drogowych miało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wypadkach ranne zostały 4 osoby, które przewieziono do szpitali (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30259,pijana-uderzyla-osobowka-w-autobus-pasazerke-zabra oraz http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/30266,zderzenie-osobowki-ze-skuterem-na-dk22-dwie-osoby- ). Na miejscu tych zdarzeń przez kilka godzin pracowali policjanci i technik kryminalistyki. Wykonana przez nich dokumentacja fotograficzna, oględziny pojazdów i zabezpieczone ślady pozwolą śledczym na szczegółowe ustalenie okoliczności i przyczyn tych wypadków. Sprawcom wypadków mundurowi zatrzymali prawa jazdy, a pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnych parkingach. Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

 

 

 

 

Na podwójnym gazie pojechał na zakupy.

Kolejne zdarzenie z udziałem nietrzeźwego kierującego miało miejsce w niedzielę, 26 kwietnia br. około godziny 15 w miejscowości Lisewo Malborskie na parkingu pod sklepem. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Audi cofając uderzył w zaparkowanego Citroena. Badanie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nikt nie odniósł obrażeń, a kierowca również stracił prawo jazdy.

 

 

 

 

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Rozsądek, ostrożność i trzeźwy umysł są najważniejszymi czynnikami mającymi wpływ na nasze bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.