Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mają na koncie ponad 30 włamań. Ich losem zajmie się sąd rodzinny.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 14 kwietnia 2020, 14:04
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Mają na koncie ponad 30 włamań. Ich losem zajmie się sąd rodzinny. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci zatrzymali dwie osoby nieletnie, które wspólnie włamywały się do altan ogrodowych na terenie miasta. Dzięki obywatelskiej postawie dwóch mężczyzn, najpierw ujęta został 14-latka, a później jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 16-latka. Okazało się, że zatrzymana nastolatka znajdowała się na ucieczce z domu, zaś starszy o dwa lata chłopak samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Według ustaleń śledczych, sprawcy włamując się do altan ogrodowych, kradli z ich wnętrz wartościowe przedmioty. Nieletni zostali już przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Teraz ich losem zajmie się sąd rodzinny.

 

W czwartek, 9 kwietnia br. o godzinie 0.40 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nieletniej, która miała włamywać się do altanek. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz na teren jednego z ogródków działkowych natychmiast wysłał najbliższy policyjny patrol. Na miejscu dwaj mężczyźni przekazali mundurowym dziewczynę, która miała mieć związek z włamaniami do altanek ogrodowych. Stróże prawa sprawdzając nieletnią w policyjnych systemach odkryli, że 14-latka uciekła kilka dni wcześniej z domu. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 16-latka, który, jak się okazało, samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że nieletnia włamywała się do altanek wspólnie z 16-latkiem, skąd kradli różnego rodzaju narzędzia, elektronarzędzia oraz artykuły spożywcze powodując straty na prawie 3 tys. złotych. Kryminalni ustalili, że nieletni mają związek z ponad 30 włamaniami do altanek ogrodowych. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli.

 

 

Zatrzymani nieletni zostali już przesłuchani przez funkcjonariuszy w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Stróże prawa przekazali 16-latka pod opiekę wychowawców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zaś 14-latka wróciła pod opiekę matki. Teraz losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

 

 


 

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew


 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZOMO
ZOMO 14.04.2020, 14:22
...................................tylko porządne gumowanie czyni cuda ! Aby to osiągnąć należy gumować aż du.pa nabierze pięknego granatowego koloru. Sprawdzone w ZOMO.