Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podczas świąt prawie 100 policjantów na ulicach powiatu malborskiego.

Podczas świąt prawie 100 policjantów na ulicach powiatu malborskiego. fot. KPP Malbork
Przed nami Święta Wielkanocne. Dala wszystkich będzie to czas inny niż zwykle. W tym roku malborscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania w celu opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, WOT-u i Straży Miejskiej będą sprawdzali, czy mieszkańcy powiatu malborskiego stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Te działania mundurowi prowadzą nieprzerwanie od 1 kwietnia br., sprawdzając przestrzegania kwarantanny oraz kontrolując parki, bulwary, place zabaw i targowiska. Wobec „niepokornych” funkcjonariusze stosują represje karne.

Policja apeluje! W te święta pozostańcie w domu i przestrzegajcie wprowadzonych nakazów i zakazów. Zadbajcie o życie i zdrowie swoich bliskich.

 

 

Wzmożone patrole w powiecie malborskim.

Od 1 kwietnia br. trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu malborskiego. Przez okres świąt na ulice miasta wyjdzie prawie 100 policjantów, którzy wspólnie z mundurowymi Żandarmerii Wojskowej, Wojsk

Obrony Terytorialnej i Strażników Miejskich będą monitorować miejsca grupowania się większych ilości osób. Funkcjonariusze będą patrolowali przede wszystkim okolice parków, bulwarów, placów zabaw i rekreacji

sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Poza tym funkcjonariusze bez zapowiedzi będą sprawdzać, czy osoby poddane kwarantannie przebywają we wcześniej

wskazanym miejscu. Mundurowi jednego dnia nawet kilka razy dziennie mogą kontrolować te same adresy. Mundurowi będą stanowczo reagować wobec osób nieprzestrzegających obowiązujących przepisów.

 

 

Nie ma zmiłuj...

W środę, 8 kwietnia br. w godzinach porannych dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 15-latka uciekła z domu i pociągiem wybrała się z Susza do Malborka do swojego chłopaka. Funkcjonariusze zatrzymali małoletnią na dworcu i przekazali opiekunom prawnym. Za nieprzestrzeganie obowiązku zakazu przemieszczania się osób poniżej 18 roku życia bez opieki dorosłych, 15-latka odpowie przed sądem rodzinnym.

W czwartek, 9 kwietnia br. policjanci w trakcie powtórnej kontroli jednego z adresów na terenie powiatu, stwierdzili, że mężczyzna przebywający na kwarantannie złamał zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek po pierwszej wizycie policjantów wyszedł z domu i udał się do bankomatu, żeby wypłacić pieniądze. Mundurowi sporządzili dokumentację i przekazali do inspektora sanitarnego. Nierozważnemu mężczyźnie grozi kara grzywny od 5 tys. do 30 tys. złotych.

W ostatnich dniach mundurowi ukarali również mandatami 7 osób, które nie przestrzegając wprowadzonych obostrzeń, spożywały alkohol w miejscach objętych zakazami.

 

 

Policjanci apelują!

 

W świąteczny czas pozostańmy w domu, nie spotykajmy się ze znajomymi i przestrzegajmy obowiązujących przepisów i obostrzeń. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy przez odpowiedzialne zachowanie musimy zadbać o zdrowie i życie swoje i swoich bliskich.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pol
pol 11.04.2020, 14:51
Niech lepiej pilnują kaczora i jego zgraję która chodzi w ,,kupie".
Obywatel MK
Obywatel MK 11.04.2020, 08:10
Na ulicy Wareckiej w Malborku fryzjer czynny był przed świętami, gdzie Policja była? Wiadomo ciężkie czasy grosz się przyda, ale bezpieczeństwo musi być!