Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nie wszyscy mieszkańcy powiatu malborskiego są rozsądni i zdyscyplinowani.

  • Wydanie nr 153/2020
  • 6 kwietnia 2020, 10:05
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Nie wszyscy mieszkańcy powiatu malborskiego są rozsądni i zdyscyplinowani. fot. KPP Malbork
W niedzielę palmową prawie 30 policjantów malborskiej komendy kontrolowało ulice powiatu pod kątem przestrzegania obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii w Polsce. Przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej funkcjonariusze patrolowali wszystkie te miejsca, które są objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowali na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. W sobotę mundurowi za naruszenia zakazów zgromadzeń i przemieszczania się sporządzili 7 wniosków o ukaranie do sądu rejonowego i 1 osobę ukarali mandatem karnym.

 

Niedziela palmowa była kolejnym dniem wzmożonych działań służb na terenie powiatu malborskiego. Ulice patrolowało prawie 30 policjantów, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej kontrolowali, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa. Patrole pojawiały się przede wszystkim w miejscach, gdzie mogły się grupować większe ilości osób. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na parki, bulwary oraz place zabaw i rekreacji, sprawdzając czy nie ma tam osób naruszających wprowadzone obostrzenia. Mundurowi, z uwagi na fakt, że miniona niedziela była niedzielą handlową, kontrolowali również targowisko miejskie.

 

 

 

Na szczęście społeczność malborskiego powiatu jest rozsądna i zdyscyplinowana. Naruszenia obowiązujących przepisów zdarzają się incydentalnie i natychmiast spotykają się z represją karną ze strony policjantów. W sobotę, 4 kwietnia br. na ul. Sienkiewicza w Malborku patrol napotkał 4 mężczyzn, którzy spotkali się towarzysko, żeby wypić wspólnie „piwko”. Funkcjonariusze sporządzili na uczestników spotkania wnioski o ukaranie do sądu rejonowego za spożywanie alkoholu i rażące naruszenie obowiązujących przepisów. Kolejne 3 wnioski policjanci sporządzili wobec 3 mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu awanturowali się pod bramą schroniska dla osób bezdomnych. Awanturnicy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie spędzili czas do wytrzeźwienia. Kolejny mężczyzna został ukarany w Starym Polu. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny 500 złotych, za niestosowanie się do przepisów o przemieszczaniu się, jak w południowym słońcu spożywał alkohol na ławce przed sklepem.

 

 

Policja przypomina, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 06.04.2020, 15:47
I plac zabaw tbs...po 21 piwko małolaty bo żabki blisko I co ????ślepe służby...Jak zawsze !
Maniek
Maniek 06.04.2020, 12:34
A czemu policja nie wejdzie do kasyn tam pełno ludzi się gromadzi czyżby jakiś układ. Podaje parę namiarow bar rabarbar na przeciwko statoila lokal w cechu rzemiosł lokal u alika na przeciwko poczty
Anka
Anka 08.04.2020, 13:18 (odpowiedź do Maniek )
Podp.da.lacz