Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na ulicach powiatu malborskiego wzmożone patrole funkcjonariuszy.

Na ulicach powiatu malborskiego wzmożone patrole funkcjonariuszy. fot. KPP Malbork
Trwają wzmożone działania służb na terenie powiatu malborskiego. Na ulice skierowano zwiększoną ilość policjantów, którzy przy wsparciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej patrolują miejsca objęte zakazem wstępu. W związku z wejściem w życie nowych obostrzeń dotyczących przemieszczania się i gromadzenia mundurowi stanowczo reagują na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

 

Malborscy funkcjonariusze, za naruszenia zakazów zgromadzeń i przemieszczania się sporządzili już 4 wnioski o ukaranie do sądu rejonowego oraz jedną osobę ukarali mandatem karnym. Celem tych działań jest przeciwdziałanie w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

 

 

Funkcjonariusze malborskiej komendy wzmożyli działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Od 1 kwietnia br. na ulice miasta i powiatu malborskiego skierowano dodatkowe patrole, które codziennie kontrolują parki i inne miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również żołnierze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy. Funkcjonariusze patrolowali przede wszystkim okolice parków, bulwarów, placów zabaw i rekreacji sprawdzając czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z tych miejsc. Kontrolom podlegały także takie miejsca, w których dotychczas gromadziły się większe grupy osób.

 

 

 

Podczas tych kontroli na ul. Sienkiewicza w Malborku patrol napotkał 4 mężczyzn, którzy spotkali się towarzysko, żeby wypić wspólnie „piwko”. Funkcjonariusze sporządzili na uczestników spotkania wnioski o ukaranie do sądu rejonowego za rażące naruszenie obowiązujących przepisów. Kolejny mężczyzna został ukarany w Starym Polu, Mundurowi nałożyli na niego mandat karny 500 złotych, za niestosowanie się do przepisów o przemieszczaniu się, jak w południowym słońcu spożywał alkohol na ławce przed sklepem.

 

 

 

Wysokie kary za naruszenie obowiązujących przepisów.

Policja przypomina, że za naruszenie obowiązujących przepisów podczas obowiązującego stanu epidemii w Polsce grozi mandat karny 500 złotych lub grzywna sądowa do 5000 złotych. W przypadkach rażących naruszeń może być to nawet grzywna od 5000 do 30 000 złotych nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Po raz kolejny policjanci apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i starajmy się nie wychodzić i pozostawać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Aaa
Aaa 05.04.2020, 11:19
Pytam się na jakiej podstawie prawnej są wystawiane mandaty ?? Nie ma stanu wyjątkowego.. nie ma podstaw prawnych do ukarania pozdro