Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy samorządowcy nie chcą mieć krwi na rękach.

Malborscy samorządowcy nie chcą mieć krwi na rękach. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W obliczu pandemii koronawirusa, gdy wprowadzone są restrykcyjne zasady dotyczące swobodnego poruszania się i korzystania z życia publicznego, z mediów dowiadujemy się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja br. Brzmi jak żart? Nie, to nasza polska rzeczywistość.

 

W przyszłości zapewne rok 2020 każdemu będzie kojarzył się z pandemią koronawirusa, który rozprzestrzenił się po całym świecie, zbierając śmiertelne żniwo. Każde państwo wprowadziło na swoim terenie różne zasady bezpieczeństwa zmierzające do zmniejszenia zachorowań wśród mieszkańców. W Polsce od dzisiaj nieletni nie mogą sami opuszczać domu, a seniorzy 65+ jakiekolwiek zakupy mogą robić w godzinach 10 – 12. Pozamykane są placówki oświatowe, a nauka prowadzona jest zdalnie. Podobnie rzecz ma się z wieloma zakładami pracy, których pracownicy mogą pracować w domu. Nieczynne są targowiska miejskie, parki, bulwary, msze święte nadawane są on-line, a liczba osób przebywających jednocześnie w sklepie ograniczona jest do minimum. W zasadzie zewsząd płynie apel – ZOSTAŃ W DOMU!

 

 

 

Jakie emocje, w obliczu otaczającej nas sytuacji związanej z izolacją, odczuwają wszyscy ci, którzy nagle usłyszeli, że pomimo wszystko bez względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa i przypadków śmiertelnych, nie ma przeciwwskazań, by tegoroczne majowe wybory prezydenckie odbyły się zgodnie z planem? Coś ciśnie się wam na język? Zapewne. Wielu na pewno rzuciłoby niecenzuralne słowa, inni ironicznie zaśmiali, a ludzie, którzy z powodu epidemii stracili swoje bliskie osoby? Młodzież powiedziałaby – żal... Dokładnie, trudno utrzymać milczenie w tej sprawie.

 

 

 

Coraz głośniej słychać – NIE DLA WYBORÓW!

W mediach społecznościowych, w telewizji i gazetach coraz więcej ukazuje się apeli samorządowców, którzy nie wyobrażają sobie przeprowadzenia majowych wyborów w sposób właściwy, zapewniając przy tym całkowite bezpieczeństwo swoich mieszkańców w obliczu pandemii koronawirusa. Samorządowcy podkreślają, że to nie czas na przeprowadzanie wyborów. Najważniejsza jest walka z koronawirusem, daty końca której nikt jeszcze nie zna.

O tym, że przeprowadzenie bezpiecznych majowych wyborów jest mało możliwe, podkreślają również samorządowcy z powiatu malborskiego. Z doniesień medialnych odczytać można jednakowy komunikat płynący ze strony włodarzy gmin, którzy wskazują przede wszystkim fakt, że w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej nie ma bezpiecznych warunków do zorganizowania majowych wyborów. Trudno będzie skompletować składy Obwodowych Komisji Wyborczych i przeprowadzić ich niezbędne szkolenie. Poza tym w Polsce wprowadzono zakaz swobodnego przemieszczania się oraz ograniczenia związane z wychodzeniem z domu.

 

 

Czy w tej sytuacji znajdą się osoby, które wezmą na siebie odpowiedzialność za podjęte działania uderzające w poczucie osobistego bezpieczeństwa swoich mieszkańców?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
łysy
łysy 05.04.2020, 16:06
Malbork czerwone miasto ,tyle w temacie....
Grabarz
Grabarz 04.04.2020, 10:13
.....................................Z OSTATNIEJ CHWILI........................w związku z wyborami każda rodzina powinna wyznaczyć jedną osobę której najmnej szkoda i która w imieniu całej rodziny będzie aktywnie wykonywać za resztę czynności związane z wyborami. Wcześniej w drodze wdzięczności należy tej osobie kupić elegancką urnę taką wyściełaną aksamitem, płatkami róży i załatwić wszystkie sprawy związane z pochówkiem. Pozdrawiam.
Tix
Tix 04.04.2020, 08:42
Może tv Malbork zajęłaby się tym że w malborskich zakładach produkcyjnych ludzie zaczynają pracę tracić i umowy o pracę są zmieniane im z dnia na dzień tak żeby pracodawca mógł wydoić państwo z kasy i ludzi np okna znana firma
Bruksela
Bruksela 02.04.2020, 20:34
………………DLACZEGO BEATA NIE LUBI TUSKA A RYDZYKA KOCHA - aby to zrozumieć - KONIECZNIE MUSIMY POWRÓCIĆ DO BRUKSELI /27 - 1/ ……………otóż po nocy którą z konieczności musiała spędzić w Brukseli z Waszczykowskim wszystko się wyjaśniło ! Szydło pojechała na szczyt UE - SZCZYTOWAĆ i to z orgazmem ! Była przygotowana i napalona /kusa haleczka, koronkowe majteczki, jedna broszka w klapie druga wygolona i wydepilowana, gadżety pod poduszką i takie tam/. A przystojny Pan Tusk nie zapewnił Jej nawet gry wstępnej ! No to się kobieta wkur…wiła na Pana Tuska i tak już zostało ! Ja się babie nie dziwię ! Każda by się wkur…wiła ! Żadna kobieta nie wybaczy takiego poniżenia ! Został Jej Waszczykowski. Która z Was chciała by szczytować z konieczności z Waszczykowskim ? No która ? Żadna ! Prawda ? Pozdrawiam !
Sprawozdawca
Sprawozdawca 02.04.2020, 20:26
……………………Z OSTANIEJ CHWILI ………….. Prezes Komitetu Centralnego PIS oraz Egzekutywa partyjna po burzliwych nocnych obradach zatwierdziła propozycję Prezesa Kaczyńskiego, że rodzinę należy zakładać wtedy kiedy ma się ustabilizowaną sytuację życiową i stałe dochody, np. emeryturę. Podpisał: Prezes