Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

W Malborku obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W związku z zaistniałą sytuacją, jaka ma miejsce w Polsce, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Starostwie Powiatowym w Malborku spotkali się przedstawiciele gmin, miast oraz służb z naszego powiatu. Głównym tematem było omówienie aktualnej sytuacji w powiecie malborskim.

W piątek, 13 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przy Staroście Powiatu Malborskiego z udziałem służb i inspekcji oraz Burmistrzów i Wójtów z terenu naszego powiatu.

Tematem posiedzenia Komisji było omówienie aktualnej sytuacji związanej z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa wywołującego chorobę COWID – 19 (koronowirusa).

Aktualna sytuacja w województwie i powiecie malborskim.

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Malborku, Elżbieta Zybko przedstawiła aktualną sytuację na terenie powiatu malborskiego oraz województwa pomorskiego. Domowej kwarantannie w województwie pomorskim poddane są aktualnie 32 osoby, w tym jedna z naszego powiatu. Osób hospitalizowanych z powodu zakażenia COWID – 19 w naszym województwie jest 10 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym w całym województwie znajduje się 1114 osób, w tym z powiatu malborskiego 11 osób. Do piątku nie stwierdzono na terenie województwa pomorskiego ani jednego przypadku koronawirusa.

Burmistrzowie i Wójtowie ograniczyli przyjęcia petentów w urzędach i jednostkach organizacyjnych gmin. Obsługa interesantów od poniedziałku, 16 marca br. odbywała się będzie głównie drogą elektroniczną. Odwołano wszystkie imprezy, pozamykano świetlice oraz szkoły.

Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, Paweł Chodyniak przedstawił informacje na temat pracy szpitala, bez wzmożonych środków bezpieczeństwa. Ograniczono jedynie odwiedziny chorych oraz bezpośredni dostęp na oddziały szpitalne.

Podjęte działania przez służby, inspekcje i administrację samorządową na terenie powiatu malborskiego Starosta Malborski, Mirosław Czapla uznał za zadowalające.


 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
MŁODY
MŁODY 14.03.2020, 14:08
.....................................................QUIZ......................... Agnieszka czy mały Tadzik - kto bardziej promuje Malbork
Stary
Stary 16.03.2020, 09:03 (odpowiedź do MŁODY)
Stary komuchu, a czy ci to Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego z czasów twojej młodości i roboty u .........................Światły i Fejgina nie przypomina?