Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uroczystość z okazji Dnia Sołtysa w Nowym Stawie.

Uroczystość z okazji Dnia Sołtysa w Nowym Stawie. fot. UM Nowy Staw
W Polsce Dzień Sołtysa obchodzony jest 11 marca. O święcie przedstawicieli jednostek pomocniczych nowostawskiej gminy pamiętał burmistrz Jerzy Szałach. Zaprosił wszystkich sołtysów do Urzędu Miejskiego na kameralną uroczystość, podczas której podziękował za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Sołectwo to najmniejsza jednostka administracji samorządowej. Organem uchwałodawczym jest w nim zebranie wiejskie, a wykonawczym - sołtys, wybierany przez mieszkańców sołectwa. To właśnie sołtys jest łącznikiem między burmistrzem i Radą Miejską, a mieszkańcami danej wsi. W gminie Nowy Staw pracuje 18 sołtysów.

- "Sołtysami zostają ci, którzy cieszą się zaufaniem społeczeństwa i chcą działać na rzecz lokalnej społeczności. To ciężka praca, wymagająca wiedzy, empatii i cierpliwości. W ten dzień chciałem po raz kolejny zapewnić sołtysów, że dostrzegam i doceniam ich działalność" - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - "Jesteśmy w kontakcie na bieżąco, nie ma dnia, bym nie otrzymywał od sołtysów informacji o ważnych sprawach do załatwienia. Czasami rozmowy są trudne, oczekiwania duże, ale myślę, że zawsze udaje się nam dojść do kompromisu i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców".

 

W środę, 11 marca br. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim wzięło udział 14 z 18 sołtysów. Każdy otrzymał od burmistrza Jerzego Szałacha list z podziękowaniami oraz drobny upominek. Podczas uroczystości wręczone zostało sołtysom też pismo z życzeniami od prezydenta Polski. Później sołtysi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 - "Cieszę się, że mogliśmy się spotkać i wyrazić wdzięczność za dotychczasową współpracę. Jestem przekonany, że w kolejnych miesiącach i latach uda się nam wspólnie zrealizować jeszcze wiele przedsięwzięć, które poprawią jakość życia mieszkańców naszych wsi"  - zapowiada burmistrz Jerzy Szałach.


 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Staw


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.