Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zarządzenie Burmistrza Nowego Stawu dotyczące realnego zagrożenia zachorowań na koronawirusa.

Burmistrz Nowego Stawu wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia na terenie gminy prewencyjnych zasad związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Zakazy wynikające z zarządzenia będą obowiązywały do 30 kwietnia br.

Jak można przeczytać w zarządzeniu burmistrza, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem zachorowań na terenie miasta i gminy Nowy Staw, zaleca się odwołanie i nieorganizowanie nowych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych oraz innych o charakterze, gdzie przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników tych zdarzeń.

Wszystkie jednostki organizacyjne gminy Nowy Staw zobowiązuje się do odwołania dodatkowych zajęć społecznych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych oraz o innym charakterze.

W celu załatwienia wszelkich spraw urzędowych Mieszkańcom Gminy Nowy Staw zaleca się: korzystanie z usług elektronicznych e–PUAP na platformie elektronicznej zlokalizowanej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie lub drogi e-mail oraz korzystanie z kontaktu drogą korespondencyjną.

W związku z zarządzeniem burmistrza Jerzego Szałacha uroczystość patriotyczna na pl. Kombatantów związana z obchodami wyzwolenia Nowego Stawu i zaplanowana na środę, 11 marca br. została odwołana. Odbędzie się jedynie o godz. 18 okolicznościowa msza święta w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zamyka swoje obiekty: boisko orlik, siłownię, salę fitness. Zgodnie z uchwałą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odwołane zostały na najbliższe dwa tygodnie zajęcia grup juniorskich (dzieci i młodzieży) KS Grom Nowy Staw oraz wyjazdy na mecze. W sprawie trzecioligowej drużyny seniorskiej Gromu decyzja zapadnie w czwartek, 12 marca br. po posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki odwołało zajęcia wszystkich sekcji, spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wszystkie imprezy i wyjazdy oraz zamyka świetlice wiejskie.

Szkoła, przedszkole oraz Klub Malucha zgodnie z decyzją polskiego rządu od poniedziałku, 16 marca br. przez najbliższe 2 tygodnie będą zamknięte. W czwartek i piątek, 12, 13 marca br. prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, którym rodzice nie zdążą zorganizować opieki. Szkoła nie będzie również organizować imprez i wycieczek szkolnych.

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.