Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po liczbie postawionych mu zarzutów nie dziwne, że uciekał przed policjantami.

Po liczbie postawionych mu zarzutów nie dziwne, że uciekał przed policjantami. fot. KPP Malbork
W niedzielne popołudnie nowostawscy policjanci po pościgu zatrzymali 42 - letniego kierowcę motoroweru, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki sprawca w polu porzucił pojazd i kontynuował ją pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie posiadał prawa jazdy, ale za to posiadał dożywotni zakaz sądowy prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany przez sąd do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności. W poniedziałek mężczyzna po usłyszeniu zarzutów został przewieziony do więzienia. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu kolejny wyrok nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W niedzielę, 8 marca br. około godziny 17 policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie patrolując rejon gminy w miejscowości Myszewo, zauważyli skuter jadący bez świateł. Kiedy funkcjonariusze chcieli zatrzymać motorowerzystę do kontroli, mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, gwałtownie przyspieszył i skręcając w pobliską drogę zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą. Po kilkuset metrach mężczyzna wjechał w pole, porzucił skuter i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili uciekinier został zatrzymany. Zatrzymanym okazał się 42 - letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który był pod wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach i okazało się, że ma cofnięte uprawnienia oraz posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany złamał sądowy zakaz w warunkach recydywy.

Policjanci przewieźli mężczyznę do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

W poniedziałek, 9 marca br. funkcjonariusze po przedstawieniu mężczyźnie zarzutów zawieźli go do zakładu karnego. 42 - latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie zakazu sądowego, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień oraz za liczne wykroczenia, które popełnił podczas ucieczki.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 7,5 roku kary pozbawienia wolności.

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.