Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Surfing dla początkujących — co warto wiedzieć?

Surfing dla początkujących — co warto wiedzieć? fot. Surfing dla początkujących — co warto wiedzieć?
Surfing to jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Tego typu aktywność fizyczna daje nie tylko dużą dawkę zabawy, ale również wpływa na naszą kondycję, poprawia samopoczucie, a nawet oddziałuje na sferę psychiczną. Surfing daje poczucie wolności i zwiększa pewność siebie. Nic więc dziwnego, że zdobywa coraz więcej miłośników w Polsce. Jednak, aby móc w bezpieczny i kompleksowy sposób uprawiać tę dyscyplinę, konieczne jest spełnienie kilku kluczowych kwestii.

Surfing dla początkujących — jak zacząć?

 

Surfing jest sportem, który może uprawiać każdy z nas, jednak nie obędzie się to bez odpowiedniego przygotowania. Nauka surfowania powinna zostać poprzedzona kilkoma kluczowymi działaniami. Są one istotne zwłaszcza u osób, które na co dzień nie są aktywne. Przede wszystkim przed rozpoczęciem kursu surfingu, musimy nieco wzmocnić nasze mięśnie. Nie trzeba jednak obawiać się konieczności wykonywania katorżniczych treningów. Możemy skorzystać z prostych ćwiczeń wzmacniających ręce i nogi, co przełoży się na większy komfort surfowania. Podczas wiosłowania nie odczujemy bólu mięśni, a także zminimalizujemy ryzyko pojawienia się zakwasów.

 

Kurs surfingu pod okiem instruktora

 

Aby móc w pełni czerpać korzyści, jakie daje nam tego typu aktywność, musimy bardzo poważnie podejść do nauki podstawowych technik. Nie warto porywać się na głęboką wodę i samodzielnie podejmować próby zdobycia umiejętności praktycznych. Surfing dla początkujących może przysporzyć wiele problemów nie tylko z ujeżdżaniem fal, ale również z utrzymaniem równowagi, z wiosłowaniem itp. Osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie, nie posiadają odpowiedniej wiedzy o rodzajach prądów morskich oraz wystarczającej zręczności. Nauka surfingu powinna odbyć się pod okiem specjalisty, który nie tylko szczegółowo wytłumaczy nam kluczowe zasady, ale również zapewni pełne bezpieczeństwo. Instruktor jest osobą posiadającą odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz doświadczenie, które podczas szkolenia zostaną nam przekazane.

Naukę surfingu w Polsce pod okiem doświadczonego instruktora można znaleźć choćby na surfpeople.pl.

 

Profesjonalny sprzęt

 

Wiele osób zastanawiających się nad rozpoczęciem surfowania, jednocześnie waha się nad zakupem pierwszego sprzętu. Warto wiedzieć, że nauka surfingu dla początkujących, nie wymaga posiadania własnego wyposażenia, gdyż w ramach szkolenia zostanie nam ono wypożyczone. Instruktor dobierze odpowiednią deskę do naszych umiejętności. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z surfingiem, otrzymają dłuższą i szerszą deskę wykonaną z pianki. Dzięki temu utrzymanie równowagi i „złapanie” fali nie będzie przysparzać wielu trudności.

 

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku wioseł. Początkujący surferzy dostaną wiosło o niższej wadze i właściwej sztywności. Sprawdzą się tu wiosła aluminiowe lub epoksydowe. Istotną rolę odgrywa tu także powierzchnia wioseł. Sprzęt o mniejszej powierzchni polecany jest osobom początkującym, gdyż jego używanie nie wymaga dużego wysiłku.

 

Obowiązkowa rozgrzewka

 

Wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do rozgrzewki, która jest kluczowym elementem poprzedzającym wszystkie treningi. Fakt, że dopiero zaczynamy uczyć się surfingu, nie oznacza, iż nie musimy rozciągnąć i rozgrzać swoich mięśni. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku rąk, które podczas surfowania pracują najintensywniej. Pozwoli to nie tylko na uzyskanie szybszych efektów, ale także zapobiegnie dolegliwościom bólowym związanym z zakwasami.

 

Surfing dla początkujących — co warto wiedzieć?
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.