Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podczas prac polowych wykopali bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

Podczas prac polowych wykopali bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. fot. KPP Tczew
Policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało odkryte podczas prac polowych na terenie gminy Pelplin. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów. Funkcjonariusze przypominają, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

We wtorek, 3 marca br. przed godziną 10 dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez mieszkańca powiatu tczewskiego niewybuchu na terenie gminy Pelplin. Funkcjonariusz ustalił, że niewybuch znaleziono podczas prac polowych w miejscowości Rudno. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy potwierdzili niebezpieczne znalezisko. Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu, aż do momentu przyjazdu patrolu saperskiego z Elbląga. Policjanci ustalili, że odnaleziony przedmiot to bomba lotnicza, która pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Niewybuch miał średnicę około 30 centymetrów i miał długość około 80 centymetrów. W środę, 4 marca br. niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez saperów, którzy go zneutralizowali.

Policjanci apelują!

Policjanci przypominają, że niewybuchy z czasów wojny, mimo że tyle lat znajdują się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelują do wszystkich osób, które ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosili, odkopywali, przemieszczali w inne miejsce i manipulowali przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 

 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.