Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca pod wpływem amfetaminy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Kierowca pod wpływem amfetaminy – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. policja.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku?

Podczas minionego weekendu malborscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, kierowcę, który prowadził pomimo sądowego zakazu oraz trzy poszukiwane osoby.

Cofnięty licznik Volkswagena i kierowca po amfetaminie.

W piątek policjanci z malborskiej drogówki zatrzymali do kontroli Volkswagena. Podczas sprawdzenia mężczyzny okazało się, że kierujący 29 - latek nie posiadał prawa jazdy i był pod wpływem amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze ujawnili różnice we wskazaniu drogomierza zatrzymanego auta. Licznik Volkswagena był cofnięty o ponad 36 tys. kilometrów. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru nawet do 5 lat więzienia.

W piątek, 28 lutego br. około godziny 20.40 w Malborku na ul. Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli Volkswagena, którym kierował 29 - letni mieszkaniec gminy Nowy Staw. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy i oprócz badania stanu trzeźwości, wykonali badanie narkotestem. Wstępne badania wykazały, że 29 - latek nie był pod wpływem alkoholu, jednak był pod wpływem środka odurzającego. Test wykazał obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Ponadto podczas kontroli Volkswagena funkcjonariusze ujawnili, że wskazania jego stanu licznika znacznie różnią się od stanu odnotowanego przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego pojazdu. Licznik był cofnięty o ponad 36 tys. km. Mundurowi na miejscu wykonali oględziny, zrobili zdjęcia, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentację służbową. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Teraz śledczy wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności pomiaru drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Znowelizowane przepisy kodeksu karnego (art.306a) stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Kierowca odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

W nocy z soboty, 29 lutego br. na niedzielę, 1 marca br. około godziny 4 w Malborku na ul. Aleja Wojska Polskiego malborscy policjanci zatrzymali do kontroli Forda. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie pasażera pojazdu, 29 - letniego mieszkańca Malborka. Podczas kontroli mężczyzny mundurowi ujawnili przy nim zawiniątko z zawartością białego proszku. 29 – latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Działania jednostek PSP i OSP.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Strażacy gasili 4 pożary, w tym sadzy w przewodzie kominowym, samochodu osobowego (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/29606,pozar-osobowki-na-sikorskiego-w-malborku), śmietnika oraz trawy. Poza tym usunęli plamę oleju z jezdni, przeprowadzili pomiar stężenia tlenku węgla i interweniowali przy próbie samobójczej, a także pracowali przy zabezpieczeniu miejsca wypadku drogowego i lądowiska LPR (czytaj http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/29668,aktualizacja-pasazer-zakleszczony-w-rozbitym-samoc).

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.