Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koronawirus we Włoszech sieje strach. Co dalej z malborską młodzieżą przebywającą tam na stażach?

To miała być przygoda ich życia. Włoski klimat, fantastyczne widoki i staż w Bolonii w ramach Programu Erasmus+. Niestety z powodu szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa we Włoszech, uczniowie malborskiego ZSP4 wracają do domu przed czasem.

Do włoskiej Bolonii na czterotygodniowy staż uczniowie z ZSP4 w Malborku wyjechali 9 lutego br. Wówczas we Włoszech nie działo się nic niepokojącego. Wszystko zmieniło się w miniony weekend, gdy okazało się, że pojawiły się pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa na terenie regionu Lombardia. Niestety są przypadki śmiertelne.

Mimo, że Bolonia znajduje się poza strefą zamkniętą, wprowadzono w niej zakaz opuszczania przez mieszkańców swoich miejsc pobytu. Malborscy uczniowie nie mogą opuszczać hotelu, a co za tym idzie – uczęszczać do miejsc swojego stażu.

W rozmowie z nami dyrektor ZSP4 w Malborku, Paweł Rybak przyznaje, że w związku z tym nie ma najmniejszej potrzeby, by uczniowie nadal tam przebywali. Poza tym strefa zamkniętych gmin we Włoszech wciąż powiększa się i może wkrótce dojść do sytuacji, że ich wyjazd stamtąd będzie utrudniony. Uczniowie z Poznania, którzy również przebywają w tym samym hotelu, także wyjeżdżają do domu. Dyrektor podkreśla, że uczniowie są bezpieczni i nic im nie grozi. Prowadzone są działania, by w tym tygodniu jak najszybciej wyjechali z Bolonii i wrócili do Polski.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 26.02.2020, 13:51
Jest zakaz opuszczania Bolonii i chcecie ich jak najszybciej w tym tygodniu sprowadzić do Malborka?. Ja pierdo** debile! Bo na pewno nie trafią na oddział zakaźny. Tak samo Ci z Poznania. No to odliczajmy tylko dni korona wirusa w Malborku. Brawo Panie dyrektorze i burmistrze.
Śmierć
Śmierć 26.02.2020, 13:41
Oczywiście że to broń biologiczna. W ciągu kilku lat chcą się pozbyć połowy ludzi. Dobrze szukajcie w internecie. Tak samo jak Duda trzyma palec w dup** Ameryce. Przyjechali i okradają nas ze złoża miedzi i czegoś tam jeszcze już nie pamiętam. Świat chcą przejąć żydzi.
Grabarz
Grabarz 25.02.2020, 15:05
..................................całe życie było przed nimi. A tak..................żegnajcie !
Lekarz
Lekarz 25.02.2020, 14:44
……………………………………………Wiadomo, że w teoretycznym PIS kraju działa tylko propaganda nic więcej.Wszystko po to by nie siać paniki i to przed wyborami.Prawda jak widać i słychać z rozmaitych relacji ludzi jest tragiczna.Nie jesteśmy do niczego przygotowani a przyjeżdżających nikt nawet nie bada ani gorączki nie mierzy.Jak się wirus w dziadostwie pojawi to będzie tragedia narodowa i prośba o pomoc do wszystkich w UE.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 25.02.2020, 11:21
Myślę że to przemyślana strategia pozbycia się istnień ludzkich. Człowiek wyprodukował wirus przeciwko człowiekowi - broń biologiczna. A skoro nie ma wojen to jakoś trzeba zapanować nad przyrostem ludzkości. Nie ma szans byśmy się ustrzegli. Jeszcze chwila i będzie u nas. Też bym mówił że sobie poradzimy po co siać panikę. Kto ma rozum przygotuje sie na swój sposób i tyle w temacie.