Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Bankowcy dla Edukacji” w Malborku. Powiat podpisał umowę z Warszawskim Instytutem Bankowości.

Jeden z największych w Europie program edukacji finansowej „Bankowcy dla Edukacji” będzie realizowany w malborskich szkołach ponadpodstawowych. Malborski powiat podpisał umowę o współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości.

Konferencja, podczas której podpisano współpracę odbyła się w poniedziałek, 17 lutego br. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Powiat malborski reprezentował wicestarosta, Waldemar Lamkowski. W imieniu WIB umowę podpisała Urszula Szulc, dyrektor Projektów Edukacyjnych.

„Bankowcy dla Edukacji” to program, który uruchomiony został w połowie roku 2016, jako wspólna odpowiedź bankowego sektora na konkretne potrzeby finansowej edukacji społeczeństwa, a także rozwojowe wyzwania kraju. To wspólna inicjatywa firm infrastruktury bankowej i banków realizowana wspólnie z samorządami, instytucjami publicznymi oraz pozarządowymi organizacjami, a także z mediami.

Głównym celem programu jest przede wszystkim upowszechnianie wiedzy ekonomicznej, finansów, gospodarki elektronicznej oraz cyberprzestępstwa wśród dzieci i młodzieży, ale także studentów i seniorów. Do tej pory zaangażowanych w program jest ponad 7500 szkół i uczelni, 400 jednostek samorządów terytorialnych oraz 200 banków i firm infrastruktury oraz sektora finansowego.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.