Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Mały ratownik w przedszkolu” - przedszkolaki wzięły udział w manewrach ratowniczych.

„Mały ratownik w przedszkolu” - przedszkolaki wzięły udział w manewrach ratowniczych. fot. Karolina Bober
W środę, 29 stycznia br. o godzinie 10 w Szkole Łacińskiej odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy manewry ratownicze dla dzieci z malborskich przedszkoli.

Cztery drużyny z placówek przedszkolnych „Bajka” i „Tęcza”, Przedszkole nr 8 oraz Przedszkole nr 10 konkurowały ze sobą w pięciu różnych scenkach: nagłym zatrzymaniu krążenia, omdleniu, urazie kostki i ręki, zakrztuszeniu oraz w zadaniu polegającym na wykonaniu poprawnego telefonu alarmowego i odpowiedzeniu na pytania z zakresu pierwszej pomocy. Wszystkim drużynom poszło znakomicie, a poziom wiedzy był bardzo wyrównany i na niesamowicie wysokim poziomie.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane po cyklu spotkań dzieci wraz z naszymi wolontariuszami, które odbywały się co tydzień w wcześniej wymienionych przedszkolach. Członkowie stowarzyszenia wraz z najmłodszymi ćwiczyli podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, a następnie stworzyli najmocniejsze drużyny, które w środę ze sobą rywalizowały w mini-manewrach. Oprócz tego ekipom kibicowały ich koleżanki i koledzy, którzy przyszli wraz z opiekunami. W czasie trwania manewrów dla dzieci nie biorących udziału, zorganizowane były różne zabawy i animacje przed wolontariuszki malborskiego oddziału.

Wydarzenie miało na celu szerzenie idei pierwszej pomocy wśród najmłodszych, a także pokazanie, że każdy, nawet przedszkolak może tej pomocy udzielić na naprawdę wysokim poziomie. Całość odbyła się dzięki programowi „Tesco. Decydujesz, pomagamy”, w ramach którego powstał zapoczątkowany przez stowarzyszenie projekt „Mały ratownik w przedszkolu”.

 

Informacja i zdjęcia: Karolina Bober

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ala
Ala 30.01.2020, 15:09
brawo!