Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci sprawdzają miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Policjanci sprawdzają miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. fot. KPP Malbork
Przez cały okres ferii zimowych dzielnicowi z malborskiej komendy, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas tych kontroli szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki, w jakich przebywają, a także rozmawiają z uczestnikami o zagrożeniach na jakie są narażeni podczas zimowych zabaw i jak ich unikać.

Od początku ferii zimowych malborscy policjanci kontrolują miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze sprawdzają czy dzieci, które przyjechały na ferie zimowe albo uczestniczą w zorganizowanych półkoloniach, są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Mundurowi razem z pracownikami sanepidu skontrolowali 8 miejsc na terenie powiatu malborskiego, w których łącznie na półkoloniach i obozach przebywało ponad 200 uczestników.

Podczas tych spotkań, oprócz sprawdzeń, funkcjonariusze promowali wśród dzieci i młodzieży ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, przeprowadzając z nimi rozmowy dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych zabaw. Dzieci chętnie w tych spotkaniach uczestniczyły, wykazując się dużą wiedzą i opowiadając o swoich doświadczeniach.

Policjanci będą kontynuowali te działania aż do 23 lutego br., kiedy to kończą się ferie w całej Polsce.

 

Informacja i zdjęcia: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.