Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Zobacz ile zapłacisz za śmieci. XV sesja Rady Gminy Miłoradz.

Podczas XV sesji Rady Gminy w Miłoradzu Radni przyjęli nowy system rozliczania odbioru odpadów. Od lutego tego roku mieszkańcy będą płacić za odpady na podstawie liczby mieszkańców danego gospodarstwa.

Ile mieszkańcy gminy zapłacą za odpady? Dokładnie 25 złotych od osoby przy segregowaniu śmieci i 52 złote jeżeli takiej selektywnej zbiórki nie prowadzą.
W przypadku domków jednorodzinnych można liczyć na 4 złote upustu jeżeli będziemy prowadzili kompostownik dla odpadów biodegradowalnych.

 

Proponowany porządek posiedzenia.

 1. Otwarcie obrad.

 2. Stwierdzenie prawomocności.

 3. Przyjęcie porządku obrad.

 4. Przyjęcie protokołu z XIV sesji.

 5. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady.

 6. Informacje Wójta Gminy o pracach między sesjami.

 7. Informacje Przewodniczącego w sprawie interpelacji i zapytań.

 8. Uchwały

  a. Nr XV. .2020 podjęcie uchwały w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowe warunki jego funkcjonowania.

  b. Nr XV. .2020 podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty.

  c. Nr XV..2020 podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały dotyczącej określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  d. Nr XV. .2020 podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miłoradz na lata 2020 – 2029.

 9. Wolne wnioski i oświadczenia.

 10. Zakończenie obrad.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pilot
Pilot 21.01.2020, 11:56
...............................wy tu o pierdołach a na Lotnisku w Malborku kolejne awaryjne lądowania /zgubiony spadochron, awaria prądnicy i wiele zatajonych usterek. Lotnisko znowu bez samolotów. !
wiesniak z krasniewa
wiesniak z krasniewa 21.01.2020, 08:45
To prawda zgadzam się z GMB w gminie Malbork jest jeszcze drożej. Ale spokojnie poczekajmy aż nam PISiory dowalą teraz podwyżki za wodę i ścieki. A te stawki już określa spółka Wody Polskie powołana przez naszego wspaniałego prezesa PIS. Nie będzie się już można czepić wójta i radnych. Energia droższa o 70 % to dostaniemy podwyżki że aż się nogami nakryjemy. Podnieśli 300 zł najniższą krajową a ceny w sklepach poszły do góry o 700 zł za to co do teraz kupowałem. Do tego w rachunkach zapłacimy 1000 więcej. I kto tu kogo w konia robi? A ten głupi lud to kupuje. Miłoradz głosował w ostatnich wyborach na PIS to niech teraz płaci.
GMB
GMB 21.01.2020, 08:19
drodzy Państwo, jestem akurat mieszkańcem gminy Malbork, ale u nas nie dość że jest drożej bo 26zł to był podobny lament mieszkańców. Od razu powiem że chodziłem na wszystkie spotkania w sprawie śmieci, i to nie jest wina rady i wójta, oni wybierają najtańszą ofertę NAPRAWDĘ!. Takie podwyżki to wina tylko i wyłącznie naszego rządu bo pozmieniali ustawy tak że wysypisko w Tczewie musiało podnieść ceny dość mocno, także operator u mnie ZGKIM także musiało podnieść ceny bo zrzut jest droższy i to że gmina nie może za dużo dopłacać dla tego tak wychodzi. Jeszcze raz dużymi literami : gmina na tym NIE ZARABIA a wręcz minimalnie dopłaca! Pytania czemu tak drogo do Morawieckiego i prezesa gminy i miasta nie miały innego wyjścia...
Radny
Radny 21.01.2020, 06:56
Malbork 23 a za chwilę kolejna podwyżka do 27 wiec nie jest tak źle sa samorządy w których płaci się OK 32 zł za posegregowane! Tak to jest jak się chce żyć w Panstwie socjalnym dostawać 500 plus 300 plus i inne. Ktos musi się na to zrzucić. Kiedys gminy mogły dopłacać do śmieci i nie zmieniać stawek przez lata teraz wszystko musi być pobierane od mieszkańców tak ustawę napisał rząd. Wiec pretensje do wójta i radnych to nie ten kierunek. Pretensje trzeba mieć do tego naszego pożal się Boze rzadu
Mieszkanka
Mieszkanka 20.01.2020, 22:39
Taka informacja na koniec dnia masakra szkoda ze radni nie reprezentują interesów swoich mieszkańców wszyscy radni zagłosowali za podwyżką. Ciekawa sprawa.