Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Najlepsze ekranizacje książek na HBO. Które seriale warto nadrobić?

Kiedy nadchodzą długie, jesienno-zimowe wieczory, coraz częściej mamy ochotę na leniwy i spokojny czas spędzony w ciepłym domu. Zaparzamy więc herbatę, przykrywamy się kocem i włączamy jakiś intrygujący serial. Proponujemy inspirowane książkami produkcje dostępne na HBO, które zapewnią nam rozrywkę na najbliższe tygodnie.

„Mroczne materie”

Serial ten powstał na podstawie bestsellerowej trylogii fantasy brytyjskiego pisarza Philipa Pullmana. W skład serii wchodzą takie książki jak „Zorza północna”, „Magiczny nóż” oraz „Bursztynowa luneta”. Serial przedstawia ukazane w powieściach alternatywne światy, nad którymi rządy sprawuje Magisterium. Każdemu człowiekowi towarzyszy dajmon – zwierzęca postać uosabiająca specyficzne cechy jego osobowości. W serialu ukazano różnorodne motywy religijne i polityczne, łączące się z elementami fantastycznymi oraz science-fiction.

„Szukając Alaski”

„Szukają Alaski” to adaptacja powieści z gatunku young adult o tym samym tytule autorstwa Johna Greena. Miles, wkraczający w dorosłość chłopak, rozpoczyna naukę w szkole z internatem. Jego dotychczasowe życie było na tyle nudne i przewidywalne, że postanawia poszukać „Wielkiego Być Może”. Szybko zakochuje się w dziewczynie o imieniu Alaska oraz poznaje paczkę przyjaciół. Wspólnie zaczynają szukać nowych doświadczeń – piją tanie wino, poznają swoją seksualność oraz eksperymentują z używkami. Serial ukazuje problemy i lęki dotykające współczesnych nastolatków, ich poszukiwania sensu życia oraz własnego miejsca w świecie. Mocną stroną produkcji są wyraziste dialogi, doskonały humor oraz świetna ścieżka dźwiękowa.

„Pani Fletcher”

Ten serial to melodramat inspirowany powieścią Toma Perrotty o tym samym tytule. Główną bohaterką jest Eve Fletcher – dojrzała, ale i atrakcyjna kobieta po czterdziestce. Eve to rozwódka, jednak wyjeździe swojego syna na studia i jego wyprowadzce z domu postanawia na nowo zasmakować życia. Ujawnia stopniowo swoją prawdziwą tożsamość, do tej pory skrywaną za przyjmowanymi rolami społecznymi. Pozwala sobie na robienie rzeczy, których się wstydziła lub nie miała na nie czasu – ogląda filmy pornograficzne, realizuje fantazje seksualne czy zapisuje się na kurs kreatywnego pisania. Często wpada przy tym w kłopotliwe i żenujące sytuacje.

„Potwór z bagien”

Produkcja powstała na podstawie serii komiksowej pt. „Saga o potworze z bagien” autorstwa Berniego Wrightsona oraz Lena Weina. Serial opowiada o tajemniczych zdarzeniach na terenie bagien w stanie Luizjana. Mieszka tam tajemniczy stwór o nadludzkiej sile – w rzeczywistości będący jednak… człowiekiem, który w wyniku mutacji przyjął tak potworną formę. Na obszarze bagien w nieznanych okolicznościach giną lub znikają ludzie. Dochodzi również do rozprzestrzenienia śmiercionośnego wirusa. Serial świetnie ukazuje konflikt tożsamości bohaterów, a także ich portret psychologiczny. Zwraca ponadto uwagę na problemy ekologiczne.

„Castle Rock”

Serial inspirowany kilkoma powieściami Stephena Kinga, takimi jak „Skazani na Shawshank”, „Cujo”, „Sklepik z marzeniami”, „Martwa strefa”, „Rita”, „Ciało”, „Martwa połowa” oraz „To”. Każdą z tych książek łączy motyw fikcyjnego amerykańskiego miasteczka: Castle Rock. W tej sławnej miejscowości często dochodzi do przerażających zdarzeń, a każdy zakątek skrywa mroczne sekrety. Serial świetnie ukazuje atmosferę grozy, pełną trupów i psychopatycznych morderców. Prezentuje również małomiasteczkową mentalność społeczną w USA, podatną na takie zjawiska jak zabobony, rasizm czy podziały społeczne.

Każdy z opisanych w artykule serialów jest emitowany na kanałach HBO. Dostęp do nich można uzyskać, decydując się na jeden z pakietów internetowych lub telewizyjnych z oferty Netii. Wówczas nie trzeba decydować się na osobne opłacanie kanału – HBO będzie dostępne gratis w ramach pakietu.

Najlepsze ekranizacje książek na HBO. Które seriale warto nadrobić?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.