Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” - Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Nowego Stawu.

Najstarsze święto, jakim jest święto Trzech Króli, obchodzone jest w kościele już od IV wieku po narodzeniu Jezusa. Święto, które przypada 6 stycznia, nazywane jest również Świętem Objawienia Pańskiego. To właśnie tego dnia wspominamy wydarzenie, które opisał w swojej Ewangelii św. Mateusz. Mędrcy ze Wschodu - Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Po raz kolejny ulicami Nowego Stawu, dzięki zaangażowaniu mieszkańców miasta i gminy, przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Szczegóły w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.