Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szybka reakcja policjantów uratowała życie starszej kobiecie.

  • Wydanie nr 184/2020
  • 24 grudnia 2019, 06:42
  • Redakcja
  • Na sygnale
Szybka reakcja policjantów uratowała życie starszej kobiecie. fot. KPP Tczew
Dzielnicowi z tczewskiej komendy pomogli 80 - latce, która zasłabła przy wejściu na teren galerii handlowej. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o sytuacji zagrażającej życiu starszej kobiety i natychmiast ruszyli z pomocą. Szybka reakcja świadków oraz służb pozwoliła na uniknięcie niebezpieczeństwa zagrażającego życiu chorującej na cukrzycę kobiety.

W miniony czwartek, 19 grudnia br. po godz. 16 dzielnicowi asp. szt. Tycjan Andrzejczak oraz mł. asp. Paweł Góral, patrolowali teren galerii handlowej. W tym czasie podeszła do nich kobieta, która poinformowała ich, że przed jednym z wejść na teren galerii leży starsza kobieta. Zaalarmowani funkcjonariusze natychmiast ruszyli jej z pomocą. Po podejściu do leżącej kobiety okazało się, że jest nieprzytomna i nie można było z nią nawiązać kontaktu.

Jeden z policjantów miał wcześniej do czynienia z osobą chorującą na cukrzycę i podejrzewał, że może to być atak hipoglikemii. Stróże prawa ułatwili kobiecie oddychanie, a przy pomocy świadków poinformowano służby medyczne o zdarzeniu. Policjanci pomogli 80 - letniej mieszkance Tczewa odzyskać przytomność i podczas rozmowy z nią potwierdziło się, że choruje ona na cukrzycę.

Mając świadomość, iż kobiecie zagrażać może śpiączka cukrzycowa, do przyjazdu karetki policjanci cały czas rozmawiali z chorą i dbali, aby nie straciła ponownie przytomności. Starsza kobieta została przekazana zespołowi karetki i przetransportowana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Policjanci apelują do osób chorych na cukrzycę, aby nosiły dokumenty oraz opaski ratunkowe na ręku, które w chwili zasłabnięcia pozwolą służbom ratowniczym na zdecydowanie szybsze działanie i celową pomoc. Kilka prostych działań może uratować życie osobom, które cierpią i zmagają się ze swoją chorobą.

Informacja i zdjęcie: KPP Tczew

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.