Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

2 500 małych programistek i programistów uczyło się pod okiem ekspertów Amazon

  • Wydanie nr 228/2020
  • 12 grudnia 2019, 13:08
  • KAROLINA ORMAN
  • Wiadomości
Czy każdy może kodować? Tak! I można się było o tym przekonać podczas Godziny Kodowania – akcji, w ramach której eksperci na całym świecie prowadzą lekcje dla najmłodszych. Program, jak co roku, wsparł także Amazon, który zorganizował interaktywne zajęcia z kodowania dla ponad 2 500 uczennic i uczniów podstawówek w całej Polsce, w tym młodych programistów i programistek z województwa pomorskiego. Poprzez zabawę, mogli się oni przekonać, że kodowanie, znajomość języka obcego, otwiera przed nimi świat. Tym razem ten cyfrowy…

W XXI wieku warto traktować języki programowania, jak kolejny język obcy. W szkole uczymy się angielskiego po to, aby móc się płynnie komunikować, podróżować, zdobywać kolejne doświadczenia naukowe czy zawodowe. Język programowania, podobnie jak język angielski, pozwala nam lepiej rozumieć współczesny świat, coraz bardziej cyfrowy i zaklęty w algorytmach. Dzięki znajomości języka programowania nabieramy umiejętności analitycznych i zaczynamy rozumieć technologie. – powiedział Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Tegoroczna edycja Godziny Kodowania z Amazon objęła 10 polskich miast, a do udziału w lekcjach zaproszono ponad 2 500 młodych programistek i programistów. Uczniowie szkół podstawowych z województwa pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego mogli wziąć udział w specjalnych lekcjach prowadzonych przez 50 wolontariuszy Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Najwięcej zajęć zrealizowano właśnie w tym mieście – akcja Godzina Kodowania objęła ponad 20 szkół podstawowych.

W trakcie lekcji prowadzone były proste, angażujące i praktyczne ćwiczenia dostosowane do wieku uczniów. Forma nauki poprzez zabawę jest niezwykle efektywna i pozwala nabrać pasji do programowania – dodał Rafał Kukliński.

 

Uczyliśmy się podstaw programistycznych na przykładzie gry. Było bardzo fajnie! Cieszę się, że w mojej szkole organizowane są zajęcia, dzięki którym mogę pogłębiać swoje informatyczne zainteresowania. – powiedział Adam Słowik, uczeń klasy 6d (SP 48, Gdańsk).

Warto dodać, że młodzi programiści i programistki z województwa śląskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego, gdzie znajdują się wyposażone w ultranowoczesne rozwiązania robotyczne centra logistyczne firmy, także uczestniczyli w zajęciach Godziny Kodowania - realizowanych przez edukatorów bezpośrednio w oddziałach Amazon.

Co więcej, firma przeszkoliła także… swoich pracowników poziomu początkowego z Centrów Logistyki E-Commerce. Osoby chcące rozwijać się w nowym kierunku, mogły wziąć udział w zajęciach z programowania, a zdobyte umiejętności będą już wkrótce wykorzystać w praktyce, jako mentorzy flagowego programu Amazon STEM Kindloteki. W jego ramach firma tworzy interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonych edukatorów.

Szczegółowe informacje na temat Godziny Kodowania, a także lekcje online, z których można korzystać przez cały rok, dostępne są na stronie: https://hourofcode.com/

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji,
odwiedź www.biuroprasoweamazon.pl i śledź na Twitter @Amazon_Polska.

Informacje o Centrum Rozwoju Technologii Amazon

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku to miejsce pracy wyspecjalizowanych, interdyscyplinarnych zespołów, które dostarczają innowacyjne rozwiązania implementowane
w produktach i usługach Amazon na całym świecie. To tutaj deweloperzy i naukowcy pracują nad zrewolucjonizowaniem takich rozwiązań jak Text-to Speech, czy Natural Language Understanding.

Umiejscowione w jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski, Centrum Rozwoju Technologii Amazon oferuje również wiele możliwości zdobycia i poszerzenia kompetencji zawodowych absolwentom studiów technicznych różnorodnych specjalizacji.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gdansk-amazon.com

KAROLINA ORMAN
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.