Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Retrospektywna wystawa malarstwa Janiny Krajewskiej już w sobotę w Malborku.

Retrospektywna wystawa malarstwa Janiny Krajewskiej już w sobotę w Malborku. fot. organizator
W Galerii Alternatywnej w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw w Malborku otwarta zostanie wystawa zmarłej w czerwcu tego roku malborskiej artystki, Janiny Krajewskiej połączona ze sprzedażą jej obrazów.

W najbliższą sobotę, 14 grudnia br. w godzinach od 11 do 16 będzie można nie tylko podziwiać artystyczny dorobek Janiny Krajewskiej, ale również nabyć jeden z blisko stu obrazów.

Wystawę malarstwa Janiny Krajewskiej organizowana jest przez spadkobierców i grupę przyjaciół artystki. Potrwa dwa tygodnie. Janina Krajewska urodziła się w Warszawie, ale większość życia spędziła w Malborku.

Z malarstwem sztalugowym związana była od dziecka. W swojej twórczości stosowała akwarele, pastele, ołówek, akryl – ale najlepiej „czuła się” w technice olejnej. Tematy obrazów to krajobraz wsi polskiej, kwiaty, martwe natury, architektura, morze – czyli wszystko to, co nas otacza; również temat muzyczny. Artystka tworzyła ponad 50 lat, była propagatorką kultury poprzez sztukę. Współpracowała z malborskimi ośrodkami kultury – pisali o niej gospodarze wystawy, którą prezentowała Galeria Nova w Szpitalu Jerozolimskim. Jej prace można było również podziwiać w Elblągu, Nowym Dworze Gdańskim, Sztumie i Barlewiczkach.

 

Informacja: organizator

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.