Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na Bankowej w Nowym Stawie trwają prace remontowe.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 11 grudnia 2019, 11:40
  • Redakcja
  • Wiadomości
Na Bankowej w Nowym Stawie trwają prace remontowe. fot. UM Nowy Staw
Trwający remont ulicy Bankowej w Nowym Stawie jest inwestycja wartą ponad 400 tys. złotych, realizowaną przy udziale środków pozyskanych przez nowostawski Urząd Miejski z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Bankowa ma duże znaczenie komunikacyjne, ponieważ prowadzi m.in. do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, ale także do siedzib nowostawskich firm. Burmistrz Jerzy Szałach i pracownicy Urzędu Miejskiego, widząc potrzebę poprawy stanu technicznego drogi, złożyli wniosek do konkursu ogłoszonego przez rząd i pozyskali 50 % dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Po przetargu okazało się, że inwestycja zostanie zrealizowana za blisko 415 tys. zł, a wyłonionym w przetargu wykonawcą zadania jest firma Eurovia Polska S.A. z Bielan Wrocławskich.

Prace postępują i do świąt Bożego Narodzenia droga powinna być już wyremontowana” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - „W ramach robót zostanie naprawiona nie tylko nawierzchnia samej drogi. Odnowione zostaną także chodniki, by poprawił się komfort, ale i bezpieczeństwo poruszania się po ulicy Bankowej. Dotyczy to zwłaszcza dzieci zmierzających i wracających ze szkoły”.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie odcinek o długości 240 metrów, od skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte do wysokości zakładów i firm ulokowanych przy ul. Bankowej.

Bardzo istotne jest to, że inwestycja wykonywana jest przy udziale środków zewnętrznych. Połowę wydatków pokrywamy z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze z samorządowego budżetu. To praktyka, którą będziemy się starali wciąż kontynuować” - wyjaśnia burmistrz Jerzy Szałach.

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.