Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącona na przejściu dla pieszych kobieta trafiła do szpitala.

  • Wydanie nr 187/2020
  • 10 grudnia 2019, 10:00
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Potrącona na przejściu dla pieszych kobieta trafiła do szpitala. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek rano na ulicy Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36 - letni kierowca bmw potrącił pieszą, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 71 - latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 36 - latkowi prawo jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek, 9 grudnia br. przed godz. 6 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Jagiellońskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 36 - letni kierowca bmw jadąc prosto ulicą Jagiellońską w kierunku drogi krajowej nr 91, potrącił 71 - latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. Poszkodowaną kobietę karetka zabrała do szpitala. Mundurowi kierowcy bmw zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa - nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

 

Informacja i zdjęcia: KPP Tczew

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Szczepan
Szczepan 10.12.2019, 14:10
No niestety, im więcej praw da się pieszym w przypadku przekraczania jezdni (która pierwotnie była przeznaczona dla pojazdów, a dzisiaj pojazdy winny jeździć... chyba chodnikami, skoro pieszym wolno się panoszyć po drogach?), tym więcej będzie wypadków. Kierowcy mają dużo trudniej w przypadku zauważenia najczęściej słabo widocznego pieszego oraz samej drogi hamowania; pieszym za to wydaje się, że są Bogami zarówno na chodniku jak i na ulicy. I niestety, wprowadźcie kary, obostrzenia, zabierajcie prawa jazdy... a wypadków będzie i tak coraz więcej. W Turcji, w Brazylii, w Hong Kongu obowiązują zasady: pieszy ma prawo na chodniku, a pojazd na ulicy. Piesi przechodzą między samochodami, na czerwonych światłach i jakoś nie ma większej ilości wypadków niż w Europie (a zwłaszcza w Polsce). Bo tam brak uprzywilejowania pieszego na ulicy, brak prawa i priorytetu automatycznie włącza ludziom myślenie. A u nas niestety: masz prawo, więc tamten (kierowca) poniesie karę. Tylko nikt pomyśli, że on sam też poniesie karę. Zdrowia. Złamania w najlepszym wypadku kości udowej, miednicy... miesiące rekonwalescencji a może nawet finalny brak sprawności. Warto? Nie sądzę.
zbijan1
zbijan1 10.12.2019, 15:47 (odpowiedź do Szczepan)
gdyby taki kierowca przejechał na przejściu dla pieszych członka Twojej rodziny też byś go tak bronił?