Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruszył remont fragmentu ulicy Bankowej w Nowym Stawie za pół miliona.

Na pół miliona złotych szacowany jest remont fragmentu ulicy Bankowej w Nowym Stawie. Inwestycja w połowie sfinansowana jest ze środków rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Przypomnijmy:

Na przełomie marca i kwietnia br. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ogłosił nabór wniosków do rządowego programu pn. Fundusz Dróg Samorządowych, w ramach którego rozdysponowane zostaną środki na remonty i przebudowy dróg lokalnych w województwie pomorskim. Urząd Miejski zgłosił do programu potrzebę remontu fragmentu ul. Bankowej. Dziś wiadomo, że wniosek magistratu znalazł się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie.

– Z listy rankingowej, którą samorządy otrzymały z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że otrzymamy na realizację tego zadania 50 procent dofinansowania. Teraz tę listę musi zatwierdzić jeszcze premier Polski, ale myślę, że to już tylko formalność – mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. – Będzie to kolejne zadanie infrastrukturalne, które zostanie zrealizowane przy udziale środków zewnętrznych. Kontynuujemy więc politykę pozyskiwania dotacji z programów unijnych i rządowych, by w ten sposób oszczędzać środki własne.

Do remontu nawierzchni przeznaczony jest odcinek o długości 240 metrów prowadzący od ul. Obrońców Westerplatte do zakładów i firm ulokowanych przy ul. Bankowej. Inwestycja, po zatwierdzeniu dofinansowania i podpisaniu umowy, zrealizowana zostanie do końca maja 2020 roku.

– Na bieżąco monitorujemy stan dróg w naszej gminie i staramy się je naprawiać ze środków własnych, ale też w partnerstwie z powiatem malborskim oraz z programów zewnętrznych. Ulica Bankowa jest jedną z tych, która wymaga naprawy. To przedsięwzięcie jest jednocześnie dowodem na to, że dbamy przedsiębiorców i pracowników firm działających w Nowym Stawie – mówi burmistrz Jerzy Szałach.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.