Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dotacja dla powiatu malborskiego na aktywizację bezrobotnych

Dotacja dla powiatu malborskiego na aktywizację bezrobotnych fot. pixabay.com
Powiat malborski pozyskał dodatkowe środki na aktywizację zawodową osób bezrobotnych po 30 roku życia. Umowa na sfinansowanie działań wspierających walkę z bezrobociem została już podpisana, a pierwsze nabory uczestników m.in. szkoleń i staży rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W środę (27 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku została podpisana umowa na realizację drugiej edycji projektu „Mobilny i aktywny kapitał ludzki w powiatach malborskim i sztumskim - aktywizacja zawodowa (II)”. Podpisy pod umową złożyli starosta malborski Mirosław Czapla, wicestarosta Waldemar Lamkowski, a także Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz wicemarszałek Wiesław Byczkowski.

- Programem objętych zostanie 320 osób bezrobotnych z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Malbork-Sztum. Zaplanowane w projekcie działania zwiększą szansę osób bezrobotnych w wieku powyżej 30 lat na znalezienie zatrudnienia - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Z działań skorzystają osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, czyli kobiety, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z  niepełnosprawnościami oraz te o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu zaplanowano szereg działań, które będą aktywizowały osoby bezrobotne na wielu płaszczyznach. Najpierw nastąpi diagnoza umiejętności, predyspozycji, oczekiwań i problemów uczestników, a z każdym z uczestników zostanie przygotowany Indywidualny Plan Działania. Na podstawie tej analizy zostaną podjęte działania aktywizacyjne: zajęcia i warsztaty, szkolenia zawodowe, czy staże zawodowe. Projekt przewiduje też realizację inicjatyw związanych z usługami pośrednictwa pracy jak na przykład organizacje giełdy pracy, czy spotkania z pracodawcami.

Projekt, tak jak jego pierwsza edycja, zostanie wdrożony w partnerstwie z powiatem sztumskim. Bezpośrednimi realizatorami działań będą Powiatowy Urząd Pracy w Malborku i Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z siedzibą w Dzierzgoniu. Wartość całego zadania to 2 892 820 zł, natomiast kwota dofinansowania wynosi 2 748 180 zł. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku.

- Cieszymy się, że powiatowi malborskiemu udało się pozyskać dodatkowe środki na aktywizację osób bezrobotnych. Dzięki realizacji projektu realnie wzrosną umiejętności naszych klientów, a tym samym szanse na znalezienie zatrudnienia - mówi Joanna Reszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. - Sytuacja na rynku pracy i potrzeby pracodawców zmieniają się dynamicznie, a my musimy się do tych zmian dostosowywać i pomagać osobom bezrobotnym w podnoszeniu zdolności interpersonalnych oraz kwalifikacji zawodowych. Pierwsze nabory uczestników projektu rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Informacja Prasowa Starostwo Powiatowe w Malborku

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.