Wydanie nr 271/2020, Niedziela 27.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: XVIII Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych.

Malbork: XVIII Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych. fot. https://www.powiat.malbork.pl/
W malborskiej „dwójce” imienia Ignacego Krasickiego odbył się kolejny XVIII Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych. Dzieci i młodzież zaprezentowały w różnorodnych prezentacjach dramy aktualne problemy i zagrożenia niekontrolowanej obecności dziecka w internecie czy korzystania z nowoczesnych technik komunikacji.

W „Wirtualnej sieci” (temat konkursu) obserwujemy rówieśniczą przemoc a gry komputerowe są zagrożeniem dla normalnego funkcjonowania dziecka w środowisku szkolnym i w rodzinie . Brak właściwych relacji w domu - gdzie często rodziców zastępuje tablet lub komputer czy telefon komórkowy, czasem może prowadzić do poczucia osamotnienia dziecka, zaburzonego rozwoju kompetencji społecznych i emocjonalnych, czy „uzależnienia” od wirtualnego świata.
W kategorii uczniów najmłodszych pierwsze miejsce przypadło „malborskiej ósemce” imienia Mikołaja Kopernika za spektakl „Szkoła przetrwania”. Wśród młodzieży starszej pierwsze miejsce zajęła grupa „Atrapa” ze Szkoły Podstawowej imienia Józefa Bema w Starym Polu za spektakl „Clickbait”. Nagrody otrzymali także uczniowie z „Szósteczki” za „Warto kochać” z Malborka; „Teatr pod bombersami” za „Bezpieczny Internet” z SP3; „Ignasiki” z SP2 - gospodarz Konkursu, za przedstawienie „W komputerowym świecie”. Wyróżniono grupę „Kaziki z malborskiej „dziewiątki” za dramę „To ja, Alexa”. Wśród najmłodszych nagrodę uzyskały dzieci z Zespołu Szkoły i Przedszkola nr 1 w Malborku za pantomimę „Wirtualna szklana pułapka” (grupa „Świetliki”) oraz zespół „Bombki” z malborskiej „trójki”.

Info i foto:https://www.powiat.malbork.pl/

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.