Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„EGIDA-19” ćwiczenia w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku

„EGIDA-19” ćwiczenia w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku fot. KPP Malbork
W niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku 20 osób, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „EGIDA-19”. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną, dotyczącą m.in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

17 listopada, punktualnie o godzinie 6.00 w malborskiej komendzie rozpoczęły się ćwiczenia obronne „EGIDA-19”. To jedno z największych tego typu działań, przeprowadzone przy współpracy administracji wojskowej „EGIDA -19” jest przedsięwzięciem z zakresu przygotowań obronnych w Policji, mającym na celu praktyczne sprawdzenie założeń planistycznych w procesie powoływania osób do odbycia ćwiczeń w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, który stanowi istotny element systemu doskonalenia działań Policji w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa. Ćwiczenia realizowane były zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, a na terenie powiatu malborskiego uczestniczyło w nich 20 osób. To tzw. rezerwy osobowe. Rezerwiści posiadają nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji. Przez cały dzień dwudziestu rezerwistów uczestniczyło w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m.in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy. Rezerwiści zostali także zapoznani z zakresem przydzielonych zadań służbowych, podstawami prawnymi związanymi z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, zasadami prowadzenia ochrony obiektów, a także przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w Policji. Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zostało przygotowane przez funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Malborku. Ważnym elementem ćwiczeń były przekazane przez żołnierzy 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku informacje na temat zagrożeń związanych z ujawnieniem ładunków wybuchowych zakończone pokazem pirotechnicznym. Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie gotowości do działania w jednostkach organizacyjnych policji, przewidzianych do militaryzacji, które stanowi istotny element systemu doskonalenia działań Policji w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa.

Info i foto: KPP Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.