Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Regionalna Liga Hokeja na Lodzie

Malbork: Regionalna Liga Hokeja na Lodzie fot. Sławomir Nawrocki
W miniona niedzielę zainaugurowała rozgrywki Regionalna Liga Hokeja na Lodzie w Malborku. Jest to już X edycja rozgrywek, w tym roku z rekordową liczbą uczestniczących drużyn bo aż 9 stanęło do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w regionie.

Malbork, Kościerzyna, Gdynia, Gdańsk, Morąg, Elbląg, Czersk, Chojnice oraz Tczew to miasta, z których do Malborka przyjeżdżają zespoły, aby rywalizować na lodzie. Organizatorem rozgrywek jest UKS Bombek SP3, OSiR Malbork, Urząd Miasta Malborka oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark, pod patronatem Sport Rebel Ruda Śląska oraz TV Malbork i Radio Malbork.
Przez najbliższe 4 miesiące na lodowisku miejskim OSiR w Malborku będzie można kibicować naszym hokeistom w każdą niedzielę od godziny 7:30 -13:15 (4 mecze).
W pierwszej kolejce padła rekordowa liczba bramek, bo aż 73. Pierwszy mecz to rywalizacja mistrza (Czersk) z wicemistrzem (Malbork) zakończona wysoką wygraną Bombersów 19 - 7. Najwięcej, bo aż 8 bramek dla Bombersów strzelił wychowanek UKS Bombek Radek Czerniewski, o jedna mniej Paweł Badziong, trzy Michał Żołnowski i jedną Piotr Malicki. W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Grizzlies Gdynia i debiutanci Kościerskie Niedźwiedzie. Białe niedźwiedzie z Gdyni wygrały zdecydowanie 16 - 4, ale zawodnicy z Kościerzyny w przeciwieństwie do Grizzlies nie mieli jeszcze okazji trenowania na lodzie. Zapewne kolejne mecze będą zdecydowanie bardziej wyrównane. W kolejnym meczu Marvin's Gdańsk zwyciężył zaledwie jedną bramką drużynę Gryfa Tczew wynikiem 5 - 4. W ostatnim meczu Grom Morąg uległ trzeciej drużynie poprzedniej edycji rozgrywek ekipie EKH Wiking aż 1:17. Pauzowała najmłodsza drużyna, która będzie rywalizowała w rozgrywkach, w której w składzie grają tylko wychowankowie UKS Bombek i uczniowie SP3.

Podziękowania dla rodziców zawodników z Malborka za tradycyjny poczęstunek w postaci ciepłej smacznej zupki, kawy i ciasta przygotowanej dla uczestników i kibiców !!

W miniony weekend grali też wychowankowie UKS Bombek. Michał Sadowski zagrał dwa wygrane mecze w I lidze, w których strzelił jedną bramkę i dwie asysty, Bartosz Grabara zagrał 34 minuty w bramce w wygranym meczu SMS Toruń w I lidze 80% skuteczności (8:4), Nadia Ratajczyk zagrała w dwóch przegranych meczach w młodzikach GKS Stoczniowiec (19:0 i 18:0) 64% skuteczności, Górnik Tymoteusz w wygranym meczu z GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:3, Michał Nawrocki z Klubem DEG Dusseldorf w przegranym meczu z Krefeld 3:6.

Za tydzień kolejne rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku:

II kolejka - 24 LISTOPADA
Mecz nr 5 godz. 7:30 – UKS BOMBEK SP3 MALBORK – EKH ELBLĄG

mecz nr 6 godz. 9:00 – BOMBERS MALBORK – GRIZZLIES GDYNIA

mecz nr 7 godz. 10:30 – ORŁY BOROWIAK CZERSK – KOŚCIERSKIE NIEDŹWIEDZIE

mecz nr 8 godz. 12:00 – GRYF TCZEW – GROM MORĄG

pauza MARVIN'S GDAŃSK

Zapraszamy do kibicowania i zachęcamy też najmłodszych do uczestnictwa w nieodpłatnych  zajęciach otwartych UKS Bombek w każdy poniedziałek i czwartek na godz. 16 -16'45 na darmowe nauki jazdy na łyżwach dla dzieci pod fachową opieką wykwalifikowanych trenerów (dla dzieci od 4 - 10 lat). Zapraszamy też na stronę www.hokejmalbork.pl

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa KS Sport, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3, OSiR Malbork, Miasto Malbork.

Informacja i foto: Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.