Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Listwy magnetyczne na noże – niezbędne akcesoria dla dużej i małej kuchni

  • Wydanie nr 227/2020
  • 15 listopada 2019, 13:24
  • Listwy magnetyczne na noże – niezbędne akcesoria dla dużej i małej kuchni
  • Strefa obywatelska
Jeśli kuchnia ma działać sprawnie, jej praca powinna być dobrze zorganizowana. Osiąga się to połączeniem kilku czynników – m.in. wyposażeniem, które pozwala utrzymać w ryzach noże kuchenne i inne najpotrzebniejsze przybory. Magnetyczna listwa to świetny gadżet do kuchni – zarówno tej domowej, jak i profesjonalnej. Dowiedz się więcej o jej zaletach i możliwościach zastosowania.

Sprytne akcesoria kuchenne, czyli ergonomia pracy

W kuchni bardzo ważna jest ergonomia. Należy przykładać do niej szczególnie dużą wagę w profesjonalnym środowisku, ponieważ jest to kwestia zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa pracowników. Aby sprawić, żeby kuchenna przestrzeń była praktyczna i łatwa w nawigowaniu, należy zadbać zarówno o te duże, jak i mniejsze elementy wyposażenia. Akcesoria kuchenne takie jak listwy magnetyczne na noże są niezwykle praktyczne, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo pracy, a jednocześnie dostępność najpotrzebniejszych narzędzi. Jednocześnie pozwalają dbać o noże, bez których żaden kucharz nie wyobraża sobie swojej pracy.

Dlaczego odpowiednie przechowywanie noży jest tak ważne?

Noże kuchenne można uznać za jedne z najważniejszych narzędzi do przygotowywania potraw. Wielu zawodowych kucharzy bardzo starannie je dobiera i dba o to, by zawsze były ostre. To akcesoria kuchenne, które potrafią być naprawdę drogie, dlatego najwartościowsze egzemplarze warto pielęgnować. Wieloletnią trwałość i niezmienną funkcjonalność zapewni regularne ostrzenie i odpowiednie przechowywanie noży. Z tym ostatnim zadaniem świetnie poradzi sobie dostępna m.in. w sklepie z wyposażeniem gastronomicznym Technica listwa magnetyczna na noże - https://sklep.technica.pl/listwy-magnetyczne-na-noze.

Listwy magnetyczne na noże – optymalny sposób przechowywania narzędzi

W szufladzie czy nawet specjalnym stojaku lub bloku noże kuchenne dość szybko się tępią i niszczą. Nie służy im bowiem wzajemny kontakt czy też przesuwanie ostrza po plastiku lub drewnie. Dlatego właśnie magnetyczna listwa to optymalny sposób na przechowywanie noży. Jednocześnie tym sposobem wszystkie ważne akcesoria kuchenne możesz mieć na widoku – nie tylko noże, ale też np. nożyce, metalowe szpatułki, łyżki czy sitka. Łatwo więc sięgnąć po to, czego aktualnie potrzebujesz, a po skończonej pracy odłożyć na miejsce.

Magnetyczna listwa do kuchni domowej i profesjonalnej

Magnetyczna listwa ma jeszcze więcej atutów. Przez to, że umieszczona jest na pionowej powierzchni (najczęściej na ścianie, ale niekiedy też np. na szafce), pozwala zaoszczędzić miejsce w szufladach czy na blacie. W związku z tym jest to doskonały sposób na przechowywanie noży lub innych akcesoriów kuchennych na małych przestrzeniach. Silne magnesy, z których zbudowane są listwy, zapewniają ponadto całkowite bezpieczeństwo ich użytkowania. Warto również dodać, że listwy magnetyczne na noże mogą być ciekawą ozdobą kuchni.

Magnetyczna listwa – nie tylko przechowywanie noży

Listwy magnetyczne na noże to świetny wybór szczególnie dla tych kucharzy, którzy chcą dbać o swoje narzędzia. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Oprócz noży na listwie można też przechowywać wspomniane już inne metalowe przybory, ale świetnym pomysłem jest też np. umieszczenie na niej przypraw. Wystarczy przesypać je do małych słoiczków z metalowymi pokrywkami. To rozwiązanie bardzo estetyczne i praktyczne, ponieważ wszystkie elementy są widoczne, dzięki czemu łatwo sięgnąć po właściwy produkt. Jednocześnie oszczędza się przestrzeń na blacie, która jest niezwykle cenna, szczególnie w małej kuchni.

 

 

Listwy magnetyczne na noże – niezbędne akcesoria dla dużej i małej kuchni
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.