Wydanie nr 185/2020, Piątek 3.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Heliodor, Jacek, Miłosław, Otto, Otton, Teodot, Tomasz, Leon, Anatol, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim na co dzień? Wydarzenie Stowarzyszenia ON in Malbork.

Jak to jest poruszać się na wózku inwalidzkim na co dzień? Wydarzenie Stowarzyszenia ON in Malbork. fot. Stowarzyszenie ON in Malbork
W dniu wczorajszym o godzinie 13.00 odbył się happening, kórego organizatorem było Stowarzyszenie ON in Malbork.

Zaproszenie przyjął Burmistrz Miasta Malborka, który pierwszy raz pokonał jak dla nas wózkowiczów duży dystans w godzinę. Trasa prowadziła od Urzędu Miasta Malborka przez ulicę Grunwaldzką do ulicy Jagiellońskiej i z powrotem. Chcieliśmy pokazać jak wygląda codzienne przejście ulicami miasta z naszej perspektywy, nie zawsze są to chodniki jak w centrum. Nie myśleliśmy tworząc to wydarzenie tylko o sobie, ale i matkach z dziećmi na wózkach, osób poruszających się o kulach etc. Każda dziura - mniejsza czy większa ma znaczenie, wysokość krawężnika oraz jego jakość, brak zjazdów etc. 
Naszym marzeniem jest brak barier w mieście - tak to wymaga czasu, ale i edukacji oraz współpracy ludzi poruszających się o własnych siłach i tworzących naszą wspólną przestrzeń. I na to stawiamy na edukacje i współpracę, żeby zrozumieć drugiego człowieka, trzeba postawić się w jego sytuacji. Mamy nadzieję, że przyszłe spacery, które planujemy będą się również cieszyły pozytywnym odzewem i przyniosą pozytywne skutki dla wszystkich mieszkańców.
Jeszcze raz dziękujemy Panu Burmistrzowi za przyjęcie zaproszenia, funkcjonariuszom malborskiej Straży Miejskiej za pomoc oraz wszystkim, którzy nam towarzyszyli w tym dniu. 
Zapraszamy w każdy czwartek na spotkania od godziny 16.00 do 18.00 w Urzędzie Miasta Malborka - niski parter obok windy. 

Stowarzyszenie ON in Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malbork
Malbork 15.11.2019, 23:02
Aha, to teraz że niby martwimy się o niepełnosprawnych w naszym mieście? No tak chociaż tak trzeba pokazać troskę o mieszkańców, każdy sposób jest dobryyyy.