Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejne wcielenie w szeregi pomorskiej brygady WOT

Kolejne wcielenie w szeregi pomorskiej brygady WOT fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
W Słupsku odbędzie się wcielenie w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio.

Przypomnijmy, że w Słupsku funkcjonowanie rozpoczął 73 batalion lekkiej piechoty, który wraz z 71 blp w Malborku stanowi integralną część 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. To właśnie miasto nad Słupią jest tym razem gospodarzem najbliższego wcielenia, które odbędzie się 15 listopada na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża.
Pierwszy dzień wcielenia to przyjęcie, umundurowanie oraz dokonanie wszystkich czynności ewidencyjnych. Jest to tym samym pierwszy dzień 16-dniowego wyczerpującego szkolenia, w którym udział wezmą osoby, do tej pory niemające do czynienia ze służbą wojskową. Podczas trwania tzw. "szesnastki" instruktorzy położą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też orientacji topograficznej. W ostatnim dniu żołnierze obrony terytorialnej odbędą egzamin końcowy na tak zwanej pętli taktycznej, który jest sprawdzeniem wszystkich nabytych podczas ćwiczeń umiejętności. Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku, podczas której żołnierze wypowiedzą słowa roty oraz z dumą wykrzykną, że pozostają „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, by pomagać lokalnej społeczności, swojej małej ojczyźnie. 

Informacja i zdjęcia Maciej Szalbierz 7PBOT

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Żołnierz OTK
Żołnierz OTK 12.11.2019, 12:25
…………………… nic tak nie łączy żołnierzy OTK i oficerów jak wspólnie obalona flaszka !