Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konferencja z dyrektorami techników i liceów powiatu malborskiego i kwidzyńskiego.

Konferencja z dyrektorami techników i liceów powiatu malborskiego i kwidzyńskiego. fot. https://www.powiat.malbork.pl
Przy wsparciu Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku i dyrektor ILO im. Henryka Sienkiewicza Hanny Lalak w dniu 28 października 2019 roku odbyło się spotkanie z dyrektorami techników i liceów powiatu malborskiego i kwidzyńskiego. To kolejna konferencja w rejonie wizytacyjnym st. wizytatora Stanisławy Gurbowicz z Delegatury w Tczewie Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Wizytatorka przedstawiła swoje rekomendacje i wnioski z nadzoru pedagogicznego w zakresie awansu zawodowego nauczycieli; wyników matury w minionym roku szkolnym i efektów egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W toku debaty z dyrektorami zwrócono uwagę przede wszystkim na rozwijanie kompetencji kluczowych w powiązaniu z wynikami egzaminu maturalnego, do których należą między innymi: porozumiewania się w języku ojczystym i w językach obcych; kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne z wykorzystaniem kompetencji informatycznych; umiejętności uczenia się. Ważnym elementem - wciąż wymagającym doskonalenia w pracy nauczyciela, jest rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich – w tym świadomości i ekspresji kulturalnej oraz kreowanie inicjatywy i przedsiębiorczości wśród uczniów. Wskazówki do dalszej pracy szkół dotyczy poszanowania prawa rodziców do stanowienia programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły – w tym poszanowania wartości wychowania rodziny. Dyrektorzy w ramach swoich zadań nadzoru pedagogiczne mają zwracać uwagę na systematyczne monitorowanie procesy dydaktycznego i organizację pracy swoich nauczycieli z wykorzystaniem nowoczesnych technik i metod nauczania; nietolerowanie przejawów przemocy i agresji w szkole, przemocy rówieśniczej. Dyrektor ma obowiązek organizacji odpowiedniego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego swoich uczniów w zależności od ich potrzeb i oczekiwań. W spotkaniu wziął udział St. Sumowski Dyrektor Wydziału Edukacji.

Info i foto: https://www.powiat.malbork.pl/

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.