Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rusza druga edycja konkursu "Pracodawca przyjazny WOT"

Rusza druga edycja konkursu fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pomorskich  pracodawców, którzy swoją postawą  i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji konkursu zaszczytny tytuł pracodawcy przyjaznego WOT przypadł Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Gdyni. W tym roku ogólne ramy konkursu pozostają bez zmian. Nowością jest zwiększenie limitu  kategorii do czterech oraz możliwość zgłaszania swojej kandydatury osobiście przez pracodawcę. W pierwszym etapie konkursu zgłoszenia pracodawców wraz z opisem przyjmuje 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio (ten etap już się rozpoczął). Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy. Termin ich przesyłania upływa 22 stycznia 2020 r. Następnie  komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim – finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT” a także wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach. Tego roku  kandydaci mogą ubiegać się o miano  lidera w czterech kategoriach. Do grupy I będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II - zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III -  pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV - ze szkolnictwa. Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca - służba. Właśnie dlatego Wojska Obrony Terytorialnej biorą udział w targach pracy, udostępniają bazę informacyjną dla pracodawców i są otwarte na doskonalenie systemu i wsparcie w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i pracodawców.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/dwot/pracodawca-przyjazny-WOT/.

Info i foto: Maciej Szalbierz 7PBOT

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.