Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejna osoba zatrzymana za handel podrobionym towarem.

  • Wydanie nr 151/2020
  • 5 listopada 2019, 10:02
  • Redakcja
  • Na sygnale
Kolejna osoba zatrzymana za handel podrobionym towarem. fot. KPP Malbork
Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę oferującą sprzedaż odzieży oraz perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie oszacowano na 50 tys. złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek, 22 października br. funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z KPP w Malborku zatrzymali 44 - letnią mieszkankę powiatu tczewskiego, która na jednym ze stoisk na targowisku miejskim oferowała do sprzedaży odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

Funkcjonariusze zabezpieczyli bluzy, koszulki i skarpetki oraz kilkadziesiąt buteleczek „podróbek” perfum. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły około 50 tys. złotych.

Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili kobiecie zarzuty. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania i perfumy. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem.

Policja przypomina, że za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

Informacja prasowa KPP Malbork

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.